Zlín: romantická místa a parky, na nichž je piknik neopakovatelným zážitkem | PiknikovýKoš.cz

Zlín: romantická místa a parky, na nichž je piknik neopakovatelným zážitkem

0

Zlín, pro dříve narozené možná ještě Gottwaldov, je statutárním městem nacházejícím se na východě Moravy při břehu řeky Dřevnice, má v současné době necelých 100 000 obyvatel. Bohatá historie, stejně jako průkopnický obuvnický průmysl a významné festivaly toto město zapsaly do dějin České republiky i srdcí jejího obyvatelstva. Ze slávy největšího a nejúspěšnějšího obuvníka ovšem zbylo pouze pár památníků, několik chátrajících závodů a cihlové Baťovy domky.

Místo, které na vás dýchne modernou i všudypřítomnou historií

Nenechme se ovšem naladit na nostalgickou vlnu. I v dnešní době má Zlín co nabídnout. Ať už se jedná o množství nejrůznějších kulturních akcípiknik a festivalů, přes vyspělé a neustále obnovované centrum, až po různorodé přírodní i architektonické památky, z nichž je většina velmi vhodná k uspořádání pohodového pikniku. Pojďme se podívat na několik míst, v nichž bude piknik nezapomenutelným zážitkem.

Park Komenského v centru Zlína

Tento park prošel v minulém roce rozsáhlou a poměrně finančně nákladnou rekonstrukcí. Kompletní obnova parku započala v lednu a skončila po letních prázdninách. Park zdobí nově vysazené stromky, stejně jako moderní lavičky a několik maličkých altánků. K dispozici je i menší dětské hřiště. Součástí parku je též nově zrekonstruovaná budova knihovny, do níž se nastěhovaly nejrůznější zlínské spolky a zájmové kroužky. Během několika měsíců by v parku měla vyrůst také venkovní kavárna a budova dopravního podniku, v níž bude možno koupit jízdenky MHD. V piknikování se zde nemusíte omezovat, místa je tu více než dost. Vždy ovšem myslete na to, že návštěvníci, kteří po vás do parku zavítají, by vaši přítomnost vůbec neměli zpozorovat.

Zlínské Štěrkoviště

Jedním z oblíbených míst rekreantů i milovníků pohodového piknikování, je jistě přírodní koupaliště Štěrkoviště, místními nazýváno „Štěrkáč“. Areál koupaliště je tvořen rozlehlým přírodním jezerem a upravenou travnatou pláží. Kromě nespočtu stánků zde naleznete také brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky, několik skluzavek a tobogánů, minigolf nebo hřiště na volejbal či nohejbal. Perfektní piknikové posezení naleznete nedaleko hlavního vchodu ve stínu stromů u břehu jezera. V parních letních měsících si ovšem nezapomeňte přibalit repelent či piknik2jiný přípravek proti otravnému hmyzu, jenž kolem vody řádí.

Zoo Zlín – nejnavštěvovanější místo Moravy

Zoo Zlín, chcete-li Zoo Lešná, patří mezi nejkrásnější zoologické zahrady střední Evropy. Ne nadarmo zde míří zástupy lidí nejen z celé České republiky, ale též jejího okolí. Zoo naleznete zhruba 10 kilometrů od samotného centra Zlína, a její návštěvu doporučujeme všem milovníkům překrásné přírody, zvířat, ale zejména jedinečné atmosféry, kterou si místní Zoo uchovává. V zoo naleznete zhruba 200 druhů zvířat, zámek včetně překrásně upraveného zámeckého parku, stejně jako unikátní raritu – zátoku rejnoků. Piknik si můžete udělat v rozhlehlém zámeckém parku nebo kdekoli na zatravněných plochách, jichž je po celé Zoo velké množství.

Zlín – město zeleně a novodobých zážitků

Výše jsme vyjmenovali alespoň pár míst, která určitě stojí za návštěvu a to nejen tehdy, máte-li po ruce piknikový koš plný domácích dobrůtek. Na druhou stranu však musíme také zmínit, že právě Zlín je místem plným zeleně, mini-parčíků a ukrytých luk, které doslova svádějí k pohodovému pikniku daleko od očí a uší zvědavců. Projděte se podél toku řeky Dřevnice a určitě naleznete skrytou mýtinku, která je pro piknik doslova jako stvořená.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

13 − 5 =