Vydejte se na piknik s tradičním proutěným piknikovým košem | PiknikovýKoš.cz

Vydejte se na piknik s tradičním proutěným piknikovým košem

0

Piknikový koš je tradičním symbolem pikniku, akce, která s sebou nese příslib gastronomického zážitku mimo stěny bytů a domů. Piknik jako akce se dá všelijak variovat, ovšem ti, kteří si potrpí na klasiku, ocení k samotnému dopravení potravin a nádobí na místo tradiční proutěný piknikový koš. V něm má každá věc své místo a při troše opatrnosti se nemůže ničemu nic stát.

Barvy, velikosti, materiály, druhy výpletu

Piknikový koš by vám měl vyhovovat nejen funkčně, tedy skýtat dostatečný prostor na všechny potřeby, ale také by se vám měl líbit. Proutěný piknikový koš je nadčasovým symbolem pikniku už proto, že dávno před námi lidé proutí využívali díky jeho dostupnosti různými způsoby, třeba i k uchovávání jídla. Proutí zdaleka neodzvonilo ani poté, co trh zaplavila přemíra jiných materiálů, naopak je stále velmi oblíbené.

Důležitým faktorem při výběru piknikového koše je jeho velikost. Musíme vždy zvážit, zda se budeme na piknik vydávat s partou přátel, nebo jen ve dvou. Je zbytečné pro dvojici nosit ohromný koš a je nepříjemné mačkat v koši pro dva pochoutky určené pro šest lidí.

Blízko k představě dokonalého piknikového koše má piknikový koš Como, který poskytne prostor i výbavu čtyřem lidem. Naprosto funkční koš je navíc i designový a krásný na pohled. S ním se můžete stát hvězdou parku!

Právě design je u proutěných piknikových košů výsledkem různých druhů výpletů. Fajnšmekry jistě potěší malovýroba piknikových košů, v níž můžete zadat své požadavky. Pokud budou všechny reálné, jistě budou splněny. Vzhledově krásné jsou ale i piknikové koše ze sériové výroby.

Co v piknikovém koši najdeme

Piknikové koše se obvykle prodávají s vybavením, které později podle potřeby doplňujeme. V koši můžeme najít příbory, plastové sklenice, plastové nebo porcelánové talíře. Jestliže si chceme piknik užít s veškerým komfortem, můžeme sáhnout po porcelánu, estetika stravování se tak jistě zvedne. Musíme však být opatrnější při manipulaci s ním jak při samotné akci, tak při nošení v koši. K dokonalosti už chybí jen přidat dobré jídlo a pití a může se začít.

Elegantní, ale někdy nepraktický

Jestliže se na piknik chystáte dopravit autem, případně od zastávky MHD není park daleko, můžete být s piknikovým košem v ruce dokonale styloví. Jdete-li ale přes půl města pěšky, je pohodlnější nést svou výbavu v piknikovém batohu, který nabízí to samé, jen můžete vše potřebné nést na zádech.

Ať už se vydáte na piknik s malým nebo velkým košem, přejeme vám, aby byla vaše hostina bohatým, chutným a příjemným zážitkem!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

1 + 9 =