Vybavený piknikový koš – pomocník zapomnětlivého hostitele | PiknikovýKoš.cz

Vybavený piknikový koš – pomocník zapomnětlivého hostitele

2

Využijte posledních slunečních paprsků, barevné okolní přírody, sbalte nejrůznější dobrůtky a vyrazte se svými nejbližšími na piknik. Takový piknik můžete pojmout různě – jako oslavu, netradiční setkání, rande, teambuilding nebo jako společenskou událost, v rámci které hraje prim dobré jídlo, pití a příjemná společnost. Pokud se ocitáte v roli hostitele, pak máte na starost celou organizaci, od přípravy pokrmů, až po zajištění nezbytného nádobí a dalších maličkostí. Samozřejmě, že s přípravou oblíbených pochoutek i samotnou organizací mohou pomoci ostatní účastníci, ovšem pokud rádi spoléháte sami na sebe, je potřeba se na piknik pořádně připravit.

Piknikový koš jako nepostradatelný společník

V čem odnést veškeré nádobí a jídlo? A jaké nádobí s sebou vlastně sbalit? Pokud máte obavy z toho, že doma zapomenete příbory, skleničky na vodu či víno nebo dezertní talířky na ty úžasné domácí muffiny, které se vám tentokrát povedly více než obvykle, pak se v obchodě poohlédněte po vybavených piknikových koších, ve kterých se nachází vše, co budete pro pohodový piknik potřebovat.

Jaké koše jsou k dostání?

Na trhu se zpravidla setkáte s vybavenými koši pro 2 nebo 4 osoby. Větší koše se objevují pouze zřídka. Zajímá vás, co všechno takové koše obsahují? Jedná se zejména o příborový set, skleničky, talířky, ale i misky, krájecí nože, prkénka nebo dokonce vývrtku, která vám určitě přijde vhod, pokud si s sebou berete lahvinku dobrého vína. Některé koše jsou dokonce vybaveny chladicí vložkou, díky které zůstanou nápoje i pokrmy příjemně chladné i během pikniku, který se protáhne do pozdních večerních hodin.

Jak vybavené koše na piknik vybírat a na kolik mě vyjdou?

Cenové rozpětí vybavených piknikových košů je různé. Za některé neutratíte více než pár stovek, u těch luxusních si připlatíte. Výjimkou však nejsou ani koše, které vás přijdou na několik tisíc korun. Dle toho, jak často piknik pořádáte, vybírejte také materiál koše. Plast raději vyměňte za kvalitní ratanové dřevo, které se vyznačuje dlouhou životností, stejně jako estetickou dokonalostí.

A co vy? Máte doma klasický piknikový koš bez výbavy nebo plně vybaveného společníka na cesty?

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

2 Comments

  1. Pingback: Lahodné piknikové menu pro mlsouny i opravdové gurmány | PiknikovýKoš.cz

  2. Pingback: Co by nemělo chybět v piknikovém koši? Stručný seznam uvnitř článku! | PiknikovýKoš.cz

Vložit komentář

5 × 4 =