Vítejte v Pardubicích aneb Piknik ve městě perníku | PiknikovýKoš.cz

Vítejte v Pardubicích aneb Piknik ve městě perníku

0

Stejně tak krásný, jako piknik za městem, v lese, na samotě, může být i ten, který uspořádáte uprostřed většího města. Zavítejte s námi do Pardubic a nechte se nalákat na jedno z báječných míst, kde se dá prožít příjemný den s přáteli nebo rodinou. A samozřejmě s dobrým jídlem.

Tip 1 – Park Na Špici

Park Na Špici se nachází v rozlehlé městské zeleni nedaleko břehu Labe a Chrudimky. Obě řeky tvoří „hranici“ parku na severní a západní naspicistraně, na východě návštěvníky zase zastaví výběžek zahrádkářské a chatové oblasti. Příjemné je, že park navazuje na historické centrum, není tedy nikterak „z ruky“. Dostat se k němu můžete například po lávce přes Chrudimku, ale i dalšími cestami vedoucími z centra. A pokud je to pro vás příliš fádní způsob, jak se dostat na piknik, můžete klidně připlout po vodě a zakotvit u mola.

Ve východní části parku si na své přijdou především sportovci – právě tady najdou multifunkční sportoviště a dětské hřiště. Prvky hřiště lze však najít rozmístěné po celém parku a jsou určeny téměř všem věkovým kategoriím.

Ve střední části parku najdete klidovou zónu, kde po rozložení deky může začít hříšně skvělý piknik. Kolem vás bude jen krásná zeleň a na vodní plocha „Čičák“ nadosah. Právě u naspici2vody stojí dřevěný Pavilon, z něhož nadšenci vyhlížejí ptactvo v okolí jezírka.

Součástí parku je kromě multifunkčního sportoviště také kryté ohniště s grilovacím prostorem, které si mohou zájemci pronajímat, malá lanovka a bohatě vybavené hřiště či klubovna pro děti, výběhové louky pro psy, sociální zařízení, venkovní posilovna a další prvky.

Tip 2 – Bubeníkovy sady

Pokud toužíte po pikniku s hudební vložkou, určitě zamiřte do Bubeníkových sadů. Starší generace si přijde na své, když zazní dechovka, všechny věkové kategorie si mohou skvěle užít jazzová vystoupení. Z vybavení tu najdete stánek s občerstvením, ale i tak stojí Bubeníkovy sady za pobyt – jsou totiž větší než Park Na Špici, jsou krásně čisté a k odpočinku přímo lákají. Už při příchodu do parku můžete u stánku ochutnat báječnou zmrzlinu. Pokud si budete chtít jen odpočinout pod zdejšími stromy, kterých je tu mimochodem víc než v Parku Na Špici, aniž byste připravovali pokrmy, nevynechte návštěvu restaurace Na staré rybárně, kde vám připraví rybí speciality z ryb, které žijí v rybníce přímo u restaurace. Dobroty si můžete vychutnat na příjemné zahrádce a sledovat odsud své ratolesti (pokud je máte) hrající si na dětském hřišti.

Příště v Tyršových sadech

Pardubické Tyršovy sady procházely dlouhou a mírně pozdrženou revitalizací. Kromě kavárny, v níž krátkodobý pobyt nemůže uškodit, se tyrsovysadypracovalo i na žulovém obložení dvou schodišť. Park má být po revitalizaci otevřen během podzimu 2015. V létě byl teprve vysazen nový trávník, který hosty přivítá později. Kromě toho si tady mohou po otevření užít i děti – součástí parku je totiž dětské hřiště. Na své si přijdou i romantici, kteří v parku vydrží do tmy – promenáda, která taktéž získala nový ráz, bude nasvícená přímo ze země, což činí atmosféru nezapomenutelnou.

Zeleň u dopravního hřiště? Dobrá volba s dětmi i bez nich

Revitalizované plochy zeleně v blízkosti dopravního hřiště nenabízejí luxus v podobě venkovní posilovny nebo altánu na grilování, najdete tu však krásná místa na rozložení deky a uspořádání toho pravého pikniku. A pokud s sebou vezmete děti, můžete piknik plný dobrého jídla a zábavy spojit s poučným programem na zmíněném hřišti.

I v Pardubicích, ve městě perníku, si můžete najít krásné místo na úžasně prožitý piknik. Nezapomeňte si s sebou kromě dobrot přibalit i nějakou tu zábavu – míč, frisbee nebo karty. Užijte si nádherný odpočinkový den na čerstvém vzduchu!

Zdroj fotografií: archiv Města Pardubice

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

1 × 3 =