Uspořádejte si piknik na některém z nejromantičtějších míst v Čechách | PiknikovýKoš.cz

Uspořádejte si piknik na některém z nejromantičtějších míst v Čechách

4

Parky, zámky, sady, jezera, místa prodchnutá historií nebo kulturou. Tady všude se dá uspořádat báječný piknik. Jaká konkrétní místa si vybrat pro docela obyčejnou romantickou schůzku i pro zcela zvláštní a výjimečnou příležitost? Poradíme vám v následujících odstavcích.

Když se romantika očekává…

Skvělý piknik si můžete samozřejmě udělat kdekoli v parku, vychutnávat si přitom dobré jídlo a pití a ještě se báječně pobavit s rodinou či přáteli. Piknik se ale také může stát netradiční formou rande nebo jinou romantickou záležitostí. Odolali byste, dámy, žádosti o ruku v zámeckém parku? Romantika by na pikniku pro dva v žádném případě chybět neměla.romantika

Nejromantičtější místa na piknik v Čechách

Povedlo se nám navnadit vás na piknikovou romantiku? Vyhlédněte si nejbližší nebo nejpříjemnější místo a neváhejte tam svou drahou polovičku vzít. Den strávený na pikniku si jistě užijete a jen tak na něj nezapomenete.

Štěpánka – piknik s výhledem na Jizerky i Krkonoše

Milovníkům hor se bude určitě líbit krátká procházka, na jejímž konci bude příjemný piknik. Krásné a klidné místo s výhledem na Jizerské hory a Krkonoše se nachází asi 50 m od rozhledny Štěpánka nedaleko Kořenova. Ještě hezčí výhled si koneckonců můžete dopřát i ze samotné rozhledny, která je jednou z nejnavštěvovanějších v Čechách.

Další rozhlednou na území Čech, pod níž se dá najít krásné místo na piknik, je samozřejmě pražský Petřín.

Babiččino údolí – malebné místo na severovýchodě

Babiččino údolí, známé z díla Boženy Němcové, leží nedaleko České Skalice v severovýchodních Čechách. Po prohlídce zámku v Ratibořicích, který v nestárnoucí Babičce figuruje, si můžete udělat piknik v údolí stejně tak, jako si ho dělali místní už v 19. století. Rádi vás zde vybaví plným piknikovým košem a dekou a nabídnou vám takové pochutiny, jako klobásy, koláče, domácí chléb nebo trdelník. Nakoukněte do kraje, v němž se odehrává jedno z nejdůležitějších děl české literatury!

Zámecká zahrada v Liblicích – romantika s velkým „R“

Ve středních Čechách se dá zažít bezkonkurenční piknik v zahradě zámku Liblice. Pokud nechcete, ani o občerstvení se nemusíte starat, piknikový koš v plné výbavě si zde můžete jednoduše objednat, a to rovnou ve třech variantách podle pochutin, které se v něm mají nacházet. Zámecký park ve francouzském stylu se pyšní nádhernými vzrostlými stromy, které romantického ducha celého parku dokreslí svou přirozenou krásou.

Piknik je možné proložit procházkou po naučné stezce, můžete si také půjčit badminton, pétanque nebo kroket.

Další zámky v Čechách, k nimž se můžete na piknik vydat, jsou Hluboká nad Vltavou (Jihočeský kraj), Žinkovy (Plzeňsko), Jemniště (Středočeský kraj) aj.

Lipno – piknik uprostřed jezera

srdceVyjeďte si na piknik na Lipno a vychutnejte si kromě milé společnosti a dobrého jídla i romantickou krajinu, která jezero obklopuje. Na vodu se můžete vydat s elektrickým člunem, který vám ve zdejší půjčovně rádi poskytnou, piknikový koš si můžete přinést vlastní, nebo si ho objednat na internetu a v jednom z místních podniků si ho vyzvednout. Netradiční schůzka na vodě je pro každého nezapomenutelným okamžikem a piknik můžete spojit i s návštěvou oblíbené Stezky v korunách stromů.

Romantiku na vodě si můžete užít i na Máchově jezeře u Doks (Liberecký kraj). Místní krajinou se rád toulal Karel Hynek Mácha a to byl nějaký romantik!

Průhonický park – kouzelné místo za hranicemi hlavního města

Parky jsou typickými místy pro pořádání pikniku. Průhonický park ale není ledajaký a jeho krásná příroda vás tak pohltí, že neuvěříte, že je to do Prahy co by kamenem dohodil. Romantiku dokresluje novorenesanční zámek, románský kostel, jezero i lesíky s exotickými stromy. Romantičtější místo tak blízko u Prahy nenajdete, proto neváhejte, připravte si věci a vyjeďte piknikovat směrem na jihovýchod – do Průhonic.

Přichystejte nezapomenutelný zážitek

Piknik je o setkávání se s blízkými a o dobrém jídle a pití. Pokud vezmete svou drahou polovičku na rande na jedno z nejromantičtějších míst, jistě si tím vydobydete její velký obdiv a náklonnost. Nikdo neříká, že musíte pro navození romantiky recitovat ve francouzštině, stačí jen vybrat kouzelné místo, zajistit dobroty a vyrazit.

Oslňte svůj protějšek přípravou nádherného zážitku a naplánujte piknik na jakémkoli romantickém místě. Ať už to bude zámecká zahrada, park, jezero nebo jeden z vrcholů našich hor, jistě společně zažijete něco, na co budete dlouho rádi vzpomínat!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

4 Comments

  1. Místa to jsou určitě zajímavá, na žádném z nich jsem nikdy piknik neměl, osobně si myslím, ale že není důležité místo, ale osoba či osoby s kterou piknik sdílíte. Podařený piknik závisí právě na kolektivu lidí a pokud se jedná o romantický piknik tak ten je přece super vždycky, člověk na takový piknik jde vždy příjemně naladěn, takže podle mě je úplně jedno jestli si člověk udělá piknik v Průhonickém parku nebo doma na zahradě 🙂

Vložit komentář

2 × 1 =