Termoska – nepostradatelný společník pohodového pikniku + recepty na lahodné nápoje | PiknikovýKoš.cz

Termoska – nepostradatelný společník pohodového pikniku + recepty na lahodné nápoje

0

Nedáte bez termosky ani ránu? Nedokážete si představit zimu bez horkého grogu? Pak jsou tyto řádky určeny právě vám! Zavítáme díky nim zpátky do minulosti a podíváme se také na to, jak vlastně při výběru kvalitní termosky, která zaručeně najde své místo i ve vašem piknikovém koši, vlastně postupovat. Kromě toho přidáme také dva recepty na lahodné nápoje vhodné do třeskuté zimy i parného léta.

Zpátky do minulosti

Ještě zhruba před deseti lety jsme na pikniky, do hor či pod stan vyráželi s termoskami, jejichž výplň byla tvořena křehkým sklem. A když jste s termoskou nedopatřením ťukli, mohli jste si místo teplého čaje či vychlazené limonády vychutnat maximálně tak koktejl střepů. Dnes již naštěstí doba pokročila a sklo nahradily jinéa mnohem trvanlivější materiály.

 termoskaJak termosku vybírat?

Při výběru je vhodné dbát na materiál, z něhož je termoska vyrobena. Pokud se spokojíte s levnější variantou, která dokáže optimální teplotu tekutiny uchovat po dobu 6 až 8 hodin, vystačíte si s celoplastovou termoskou. Plánujete-li delší výlety či pikniky, pak sáhněte po těch kovových, v nichž tekutina při ideální teplotě vydrží třeba i 12 nebo 16 hodin. Existují samozřejmě také termosky s výjimečnými tepelně-izolačními vlastnostmi, díky nimž vydrží vychlazená limonáda nebo teplý čaj i více než 24 hodin. Za takové výrobky si už ale budete muset značně připlatit.

Správný postup plnění termosky

Že naplnit termosku není žádná věda? Rádi vás vyvedeme z omylu! Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, pak se držte několika zásadních rad. Pokud si chcete vychutnávat teplý čaj dlouho poté, co jej do termosky nalijete, nejdříve termosku vytemperujte vroucí vodou, až poté do ní nalejte horký čaj. Stejné pravidlo pochopitelně platí i při uchovávání chlazených nápojů. I v takovém případě je potřeba termosku správně připravit.

termoskyKde nalezne termoska využití?

Právě podzim je pro pořízení termosky ideálním obdobím. Pokud často cestujete, jistě nám dáte za pravdu, že chladná rána nejsou v těchto dnech žádnou výjimkou. A co je příjemnějšího, než se zahřát dobrou kávičkou nebo čajem s citronem a medem? Ovšem termosku využijete i během léta. Můžete v ní přenášet chlazené nápoje na piknik, které se v kruhu přátel jistě dočkají velké obliby. Jednat se může nejen o oblíbené víno nebo pivo, ale též některý z lahodných nápojů, který si můžete připravit podle našich receptů:

Osvěžující citronáda

  • šťáva z 3-4 citronů
  • 1 litr perlivé vody
  • lžíce třtinového cukru
  • 1 celý citron nakrájený na kolečka
  • máta

Postup přípravy: Vymačkané citrony smícháme s vodou a cukrem. Do zvláštní uzavíratelné misky si připravíme nasekanou mátu a citron pokrájený na kolečka. Přelijeme do termosky a na pikniku nalijeme do skleniček, které doplníme mátou a kolečkem citronu.

Horké mléko s cukrem a skořicí

  • 800 ml plnotučného mléka
  • 100 ml rumu
  • 4 lžíce třtinového cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • lžička mleté skořice

Postup přípravy: Do hrnce nalijeme mléko, přivedeme k varu, osladíme cukrem třtinovým i vanilkovým a přidáme skořici. Poté stáhneme z plamene, přilijeme rum a nalijeme do termosky.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vložit komentář

3 × three =