Termo piknikový koš nebo piknikový koš s termo výplní? Znáte rozdíly? | PiknikovýKoš.cz

Termo piknikový koš nebo piknikový koš s termo výplní? Znáte rozdíly?

0

Počasí posledních dnů doslova vybízí k nějaké té venkovní aktivitě. Ať již dáte přednost dlouhé procházce se svým čtyřnohým miláčkem nebo se budete věnovat aktivní zábavě na kole či kolečkových bruslích, jistě nám dáte za pravdu, že pobyt venku dělá dobře nejen našemu tělu, ale zejména psychice. Pokud se navíc zkombinuje s dobrým jídlem a partou přátel, spousta legrace a množství nezapomenutelných zážitků na sebe nenechají dlouho čekat. Aby lahodné dobroty a připravené pochutiny cestu na piknik „přežily“, vyplatí se pořídit kvalitní piknikový koš. Pokud navíc přepravuje parádně vychlazené pivko nebo právě připravená kuřecí křidélka, vyplatí se sáhnout po termo piknikovém koši nebo koši s termo výplní. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Prozradíme vám to na následujících řádcích!

Termo piknikový koš vs. piknikový koš s termo výplní

Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o jeden a tentýž výrobek, realita je někde jinde. U termo piknikového koše můžeme zpravidla počítat se speciálně upraveným košem, jenž je prakticky celý vyroben z materiálů s výbornými termo-izolačními vlastnostmi. Díky nim si ideální teplotu udrží jak vychlazené pivo, tak i čerstvě upečený domácí chléb. Doba, po kterou si potraviny a nápoje ideální teplotu uchovávají, se pochopitelně různí dle kvality materiálů, které byly pro výrobu koše použity. Tuto informaci by měl ovšem vždy uvést výrobce či prodejce těchto praktických pomocníků. V případě piknikového koše, který je piknikdoplněn o termo výplň, zpravidla nemůžeme počítat s produktem vyrobeným z tepelně-izolačních materiálů. Tyto materiály jsou pouze vloženy do několika jeho kapes, což má své výhody, ale pochopitelně i nevýhody.

„Termo hybrid“ na kratší pikniky nebo rodinné dovolené

Kromě klasických termo piknikových košů a košů s termo výplní existují také speciální termo brašny, které vynikají svou cenou, ale i kompaktními rozměry. Na druhou stranu nepředstavují tak dokonalý tepelně-izolační box jako v případě termo koše. Termo brašny jsou ideální na kratší pikniky nebo rodinné dovolené, kde si můžete vychutnávat vychlazené pivo i v parném létě na sluncem rozpálené pláži. Praktickým společníkem jsou také během samotné cesty (například autem) do vybrané dovolenkové destinace, během které se můžete osvěžit nachlazeným energy drinkem nebo občerstvit kouskem ovoce či zeleniny.

Zásadní rozdíly, výhody a nedostatky

V případě termo piknikového koše můžeme jednoznačně hovořit o delší době, po níž si potraviny a nápoje uchovají svou ideální teplotu. Tento koš se proto hodí zejména na delší pikniky nebo romantické procházky. Tomu pochopitelně odpovídá také jeho cena, která je podstatně vyšší, než u piknikového koše s termo vložkou. Pokud ovšem dlouhé pikniky nepořádáte nebo chcete jednoduše ušetřit, je druhý zmíněný typ ideální volbou.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vložit komentář

12 − 9 =