Teambuilding formou pikniku? Ideální kombinace! | PiknikovýKoš.cz

Teambuilding formou pikniku? Ideální kombinace!

1

Co si představíte pod pojmem „teambuilding“? Jak již samotný překlad slova napovídá, jedná se o budování týmu, kolektivní spolupráci, snahu o stmelení party, zkrátka a jednoduše o aktivity, které mají za cíl jediné – přispět k týmovému duchu uvnitř kolektivu, navázat přátelské vztahy mezi jednotlivými členy, pobavit se a v neposlední řadě také odhalit světlé i stinné stránky spolupracovníků, jejich potenciál i schopnosti a nejrůznější dovednosti, ke kterým se mohou „přiznat“ právě na takovém firemním teambuildingu.

Zpravidla se tyto firemní akce pořádají v nejrůznějších kongresových sálech, v kulturních domech, u menších skupin pak v zasedacích místnostech nebo restauračních zařízeních. Některé firmy však spojí příjemné s užitečným a uspořádají teambuilding třeba formou pikniku, na kterém každého z účastníků čeká spoustu zábavy a nezapomenutelných zážitků. Jak na takový piknikový teambuilding aby splnil svůj účel? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Lokalita by měla podléhat pečlivému výběru

Uspořádat takový piknik s přáteli není zas tak obtížné. Naopak sezvat spolupracovníky z různých koutů republiky na jedno místo – to už vyžaduje pořádnou dávku organizačních schopností a dovedností. První problém vyvstává již při výběr samotné lokality. Ideálně by se mělo jednat o místo, které je od všech zúčastněných vzdáleno zhruba stejně. Tuto podmínku samozřejmě nelze vždy tak úplně naplnit, proto sázejte na místo, které je pro účastníky teambuildingu něčím zajímavé a významné. Nezapomínejte také na to, že takové místo by mělo být dobře dostupné!

Pozor na rozmary počasí

Každý piknik, včetně toho, jehož součástí je teambuilding, může pokazit počasí. Jelikož patří piknik zpravidla mezi outdoorové aktivity, vždy byste měli mít vymyšlený nějaký ten záložní plán, který bude možno realizovat v případě, že se počasí rozhodne naplno ukázat svůj potenciál. Sledujte předpověď počasí a tomu přizpůsobte místo, občerstvení, ale i nezbytnosti, které s sebou na piknik berete. Pro jistotu opatřete všem členům týmu nějakou tu praktickou pláštěnku, případně se vybavte kvalitním slunečníkem, který vás zvládne ochránit před přílišnými slunečními paprsky, ale i případnou dešťovou přeháňkou.

Není místo, jako místo

Ačkoli jsme se místu, na kterém hodláte teambuilding formou pikniku pořádat, věnovali již na začátku tohoto článku, nyní máme na mysli výběr konkrétního místa pro rozprostření deky a vyskládání všech dobrot. Místo byste neměli vybírat v den, kdy piknik pořádáte, ale raději se jeho výběru věnujte o něco dříve. Vybírejte místa, která budou skrytá zrakům přílišných zvědavců, místa, ze kterých bude hezký výhled, ale i taková místa, která neberou útokem pejskaři a jejich psí miláčci. Zkrátka a jednoduše se na piknik pořádně připravte a výběr konkrétního místa nepodceňujte. Ono pobíhat po parku, lesíku nebo okolo přehrady s firmou v zádech, dekou v jedné a chladicím boxem s dobrotami v druhé ruce není ani příliš zábavné, ani profesionální.

Nejdřív práce, potom zábava

Vybrali jste lokalitu, ale i místo a sepsali seznam pochutin, které budete na pikniku podávat? Pak vám vřele gratulujeme – organizaci zatím zvládáte na výbornou. Nyní již stačí pouze vymyslet samotný program teambuildingu. Zpočátku začněte pracovními záležitostmi, proberte to nejdůležitější a poté se svižně přesuňte k zábavě. Není od věci vymyslet na takový teambuilding nějakou společenskou hru nebo jinou zábavou aktivitu. Všichni totiž moc dobře víme, že kdo si hraje, nezlobí! Takový teambuilding formou firemního pikniku pak jistě bude nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné, kteří se o sobě navzájem dozvědí mnoho nového a zajímavého.

Patříte mezi úspěšné organizátory, kteří pro své spolupracovníky uspořádali teambuilding
formou pikniku? Podělte se s námi o své zážitky a zkušenosti!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

1 Comment

Vložit komentář

5 × 2 =