Romantika? Rodinný výlet? Nebo pořádná pařba? Poradíme, co přibalit do piknikového koše! | PiknikovýKoš.cz

Romantika? Rodinný výlet? Nebo pořádná pařba? Poradíme, co přibalit do piknikového koše!

0

Léto doslova vybízí k dlouhým romantickým procházkám, sladkému lenošení a nicnedělání, setkávání s přáteli či spolužáky, ale i rodinným výletům či objevování krás České republiky. Všechny tyto aktivity může spojovat piknikový koš plný lahodných dobrůtek a příjemné chvilky v kruhu nejbližších přátel či rodiny. Obsah koše však bude vždy potřeba přizpůsobit konkrétní aktivitě nebo osazenstvu, jež se pikniku zúčastní. Ať už pořádáte piknik u příležitosti firemního linkbuildingu, romantický piknik pro dva při západu slunce nebo rodinnou „sešn“, nepřestávejte číst následující řádky. Poradíme vám, co by ve vašem piknikovém koši nemělo za žádných okolností chybět.

Romantika, kam se podíváš: čím naplnit piknikový koš pro dva?

Oslavu svátku, narozenin nebo významného výročí můžete spojit s romantickou procházkou a neméně romantickou večeří v přírodě. Důležité je kamerapředem si vyhlédnout vhodné místečko a obhlédnout také jeho okolí. Určitě totiž nechcete, aby vás u večerního rozjímání kdokoli rušil. Nyní se pojďme podívat na obsah piknikového koše pro 2 osoby. Pokud máte doma již vybavený koš, o nádobí se nemusíte starat. V opačném případě nezapomeňte přibalit příbory, hrníčky, talířky, ale třeba i misky nebo skleničky na šampus či víno (pokud tedy nejste autem – samozřejmě). Co se týče jídla, vybírejte spíše něco lehčího a jednoduchého na přípravu. V horkém letním počasí se vyvarujte majonéz, průmyslově zpracovaných dressingů nebo i nedostatečně tepelně upravených potravin. Vsadit můžete na saláty, ovoce nebo zeleninu, lehké ovocné dezerty, sýrové rolky nebo oblíbené cupcake. Inspirovat se můžete v naší piknikové kuchařce plné exkluzivních receptů.

Rodinný výlet: co sbalit na piknik v obklopení nejbližší rodiny?

Ať už rádi cestujete po našich hradech nebo zámcích či dáváte přednost pobytu pod stanem, také u těchto příležitostí není od věci uspořádat menší rodinný piknik. I zde se vyplatí předem prozkoumat místo, na kterém hodláte zakotvit. Jelikož bude v tomto případě účastníků pikniku více, je nezbytně nutné vybavit se větším piknikovým košem alespoň pro 4 osoby. I v tomto případě můžete zvolit koš s výbavou nebo bez. Kromě nádobí a příborů nezapomeňte ani na ubrousky, papírové kapesníčky a další nezbytné maličkosti. Pokud piknikujete v lese či u vody, vybavte se také účinným repelentem. Komáři a další bodavý hmyz rodinnou idylku příliš nepodpoří. Z jídel opět volte něco lehčího. Pokud to situace a konkrétní místo dovoluje, můžete uspořádat menší grilovačku s opékáním kvalitních špekáčků. Dávejte si však pozor grilovánína to, zda není na daném místě rozdělávání ohně přísně zakázáno. Taková rodinná idylka by se totiž mohla během několika mála chvilek proměnit v boj o holý život.

Pikniková pařba v kruhu přátel: co přibalit pro hladovou bandu kamarádů?

Oslava státnic, narozenin, rozlučka se svobodou nebo snad firemní teambuilding? To všechno jsou aktivity pro společný piknik jako stvořené! No jo, co ale přibalit pro bandu věčně hladových kamarádů? Kromě obřího piknikového koše pro 6 a více lidí bude důležité rozdělit si povinnosti týkající se přípravy pokrmů. Rozdělte si mezi sebou, kdo zajistí nápoje, kdo zeleninu, ovoce a kdo se naopak postará o něco sladkého či grilovaného. Ideální jsou v tomto případě obložené mísy či talíře, při jejichž tvorbě byste se ale opět měli vyvarovat nedostatečně tepelně upravených potravin, stejně jako majonézových zálivek či uzenin. Vsaďte na lehké těstovinové saláty, které uspokojí i ty nejhladovější krky nebo sendviče či toasty. I zde se můžete nechat inspirovat naší piknikovou kuchařkou.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

2 × 5 =