Rande formou pikniku? A proč ne? | PiknikovýKoš.cz

Rande formou pikniku? A proč ne?

1

Láska prý prochází žaludkem. Zvláště čtenáři mužského pohlaví dají tomuto starému a moudrému pořekadlu určitě za pravdu. Ovšem, proč by nemohl svým kulinářským uměním okouzlit také muž ženu? Pokud jste v nedávné době navázali novou známost nebo svou drahou polovičku chcete pozvat na netradiční rande, je piknik ideální variantou. Na co dávat pozor a jak se na piknikové rande připravit? To vše a ještě více vám prozradíme na následujících řádcích.

Správný výběr místa je základ

Místo na piknik vybírejte s maximální obezřetností. Raději si konkrétní lokalitu několikrát projděte a vybírejte spíše klidnější místa s dostatkem soukromí. Přeci jen nechcete, aby se kolem vás a vaší drahé polovičky motali pejskaři, běžci nebo další druhy zvědavců. Pozor také dávejte na konkrétní místečko, na které hodláte rozložit deku. Za nepříjemné aroma, které romantickou atmosféru zcela zabije, byste totiž pejskařům asi nebyli příliš vděční.

Nepodceňte výběr jídla

Vybrat správné menu může průběh pikniku značně ovlivnit. Přednost dávejte spíše lehčím jídlům, která vydrží cestu na piknik, a to jak po chuťové, tak estetické stránce. Zapomeňte na mastné chody, luštěniny, ale i pokrmy, které by vlivem pražícího sluníčka mohly měnit svůj vzhled i chuť. K pití volte vychlazenou vodu třeba s mátou a citronem, ledový čaj nebo kvalitní bílé či růžové víno.

Vyvarujte se rušivých elementů

Brát s sebou na piknikové rande psa, nejlepšího kamaráda nebo mladšího brášku, je v tomto případě zcela nepřípustné! Chcete přece, aby na toto setkání vaše milá vzpomínala s nostalgií, nikoli s obavou, kdy něco podobného znovu uspořádáte, protože posledně se toto netradiční setkání nepříjemně zvrhlo. Pes vás totiž zbavil veškerého nachystaného jídla, mladšího brášku štípla vosa a vy jste ho s brekem a obavami z alergické reakce vláčeli do nejbližší nemocnice a nejlepší kamarád vás po celou dobu častoval nejapnými žertíky, které měly za následek společenské faux pas…

Uspořádejte pro svou drahou polovičku netradiční rande a podělte se s námi o své zážitky!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

1 Comment

  1. Tenhle článek se mi líbí protože rande formou pikniku může znít zajímavě. Souhlasím s tím, že láska prochází přez žaludek 🙂 a když bude příležitost jít někam ven, pak seberu přítelkyni na pěkné místo a uděláme si piknik :`

Vložit komentář

ten + two =