Prožijte ještě skvostný podzimní piknik, než udeří zima | PiknikovýKoš.cz

Prožijte ještě skvostný podzimní piknik, než udeří zima

0

strom podzim Má to léto u neúprosného koloběhu ročních období spočítané, ale podle předpovědi by se ještě mohlo vydařit pár krásných dnů plných slunce? Potom je nejvyšší čas naplánovat dokonalý podzimní piknik, na který budou všichni jeho účastníci celou zimu vzpomínat a díky němuž se budou těšit na jaro více než kdy dřív.

Na deku, nebo ke stolu? To je, oč tu běží

Může se sice zdát, že slunce ještě zemi krásně prohřívá, ale pravda je, že jeho síla už není taková, jaká bývala přes léto. Země je chladná a sezení na ní se nevyplácí, pokud nemáte extra deku s izolací nebo jinou srovnatelnou výbavu, například karimatky s izolační vrstvou pod ní.

Právě proto, abyste se z podzimního pikniku neléčili ještě týden, je lepší pro poslední venkovní radovánky před zimou vybrat místo se stolem a lavičkami v krásném městském parku nebo kdekoli jinde, kde se budete zároveň moci bavit pohybovými aktivitami či jinými hrami.

Není horko, pokrmy snáz přežijí

Může být příjemné teplo, ale rozhodně už se nebudete potýkat s třicetistupňovými vedry, v nichž se veškeré jídlo roztékalo nebo se kazilo. Majonézu a pokrmy, v nichž figuruje, sice může pokazit i podzimní slunce, nebude to ale tak horké a nebudete se muset bát přinést a nabídnout ostatním zeleninový nebo těstovinový salát s dresinkem, pokud ho na slunci nenecháte ležet dlouhé hodiny před konzumací. Uvidíte, že i ovoce a zelenina bude vypadat lépe než uprostřed srpna.

Využijte podzimní úrody a překvapte ostatní

Podzim je čas úrody ovoce i zeleniny, dozrávají jablka, mrkve, dýně i cukety a ze všeho se dá připravit velké množství dobrot. Ač se to nezdá, mrkev nebo cuketa může posloužit jako zdravý základ těsta moučníků a dezertů. Ovocné a zeleninové saláty dál asi zvlášť představovat nemusíme.

Náš tip: Nechte se inspirovat a připravte svým blízkým některý z nejoblíbenějších salátů!salat

Pikniku s koncem léta neodzvonilo

To, že už jsme otočili list kalendáře s prvním podzimním dnem, neznamená, že bychom měli na piknik čekat do jara. Vezměte si pořádnou deku nebo vyrazte na místo s lavičkami a stoly, nezapomeňte si vzít teplejší oblečení – nejen triko a kalhoty – a užijte si piknik v barvách podzimu dosyta. Uvidíte, že to bude nevšední zážitek, na který budete rádi vzpomínat!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vložit komentář

twelve − 7 =