Piknikový koš – neopominutelný společník každého pikniku | PiknikovýKoš.cz

Piknikový koš – neopominutelný společník každého pikniku

0

Piknik je skvělou příležitostí, jak se přestat vymlouvat na nedostatek času nebo finančních prostředků a vyrazit ven do přírody s partou fajn přátel. Během pikniku obnovíte ztracenou energii a načerpáte inspiraci i síly, které vás začaly během náročného pracovního týdne pomalu, ale jistě opouštět.

Ovšem na takový piknik je potřeba řádná příprava, které by mělo předcházet chystání oblíbených pochutin i nádobí a dalších položek, které jsou pro bezchybný piknik nezbytné. A co vlastně dělá piknik piknikem? Samozřejmě, že piknikový koš, do kterého pohodlně uložíte vše potřebné. Jaké druhy piknikových košů vlastně existují a na co dbát při jejich výběru? Odpovědi na tyto otázky prozradíme na následujících řádcích.

Není koš jako koš

Na trhu se můžete setkat s celou řadou piknikových košů, od těch plastových, proutěných, až po koše,piknikovy-kos které jsou vyrobeny z luxusních materiálů a jejich pořízení vaši peněženku citelně zasáhne. Pokud na piknik s přáteli vyrážíte jednou za čas, pak vám skvěle poslouží koše proutěné, které jsou velmi lehké a vyznačují se svou dlouhou životností.

Počet přátel rozhoduje

Výše jsme nastínili problematiku materiálu, nyní se podíváme na to, jaké další parametry jsou při výběru piknikového koše rozhodující. Bezpochyby mezi ně patří například velikost koše, která by se měla odvíjet od počtu přátel, jež se vaší piknikové seance zúčastní. Zpravidla na trhu narazíte na koše pro 2, 4 nebo 6 osob. Koše pro více osob jsou spíše výjimkou a díky svým rozměrům nejsou při přenášení zrovna dvakrát komfortní.

Něco pro věčné zapomnětlivce

Pokud doplácíte na problémy s pamětí nebo roztěkaností a roztržitostí, pak si místo zdlouhavého seznamu nádobí, které nesmíte nechat doma, pořiďte raději plně vybavený piknikový koš, ve kterém naleznete vše, od příborů, přes talířky, až po skleničky. Některé koše také disponují praktickou vychytávkou v podobě chladicí vložky, díky které si lahodné nápoje, ovoce nebo zeleninové saláty uchovají tu správnou teplotu.

Tak na co ještě čekáte?
Sbalte piknikový koš, partu přátel a vyrazte vstříc netradičním piknikovým zážitkům!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

2 × 5 =