Pikniková taška nebo klasický koš? Vyrazte na piknik s netradiční výbavou! | PiknikovýKoš.cz

Pikniková taška nebo klasický koš? Vyrazte na piknik s netradiční výbavou!

0

Připadáte si po celém dni, potažmo pracovním týdnu, vyšťavení, bez elánu a energie?. Co takhle vyměnit páteční návštěvu restauračního zařízení za piknik v přírodě? Sbalte lahvinku dobrého vína, něco dobrého k snědku, teple se oblečte a vyrazte spolu se svými nejmilejšími do překrásné jarí přírody. Uvidíte, že po zimně tradičních pátečních pijatykách to bude velmi příjemná změna.

Ještě než vyrazíte, nezapomeňte na to, že veškeré nezbytné propriety potřebné k pohodovému pikniku potřebujete někam uložit. O piknikových koších toho bylo napsáno již mnoho. Pokud ovšem razíte klasiku, tradiční koš vám vymlouvat nebudeme. Jestliže chcete vyzkoušet jeho moderní variantu, zaměřte se na piknikové tašky, které vynikají svou skladností, lehkostí, ale i dalšími praktickými vychytávkami, které zaručeně oceníte.

Na jaké piknikové tašky můžete narazit?

Obvykle se jedná o tašky vyrobené z kvalitních materiálů, jimž vévodí polyester, PVC a textil. Narazit můžete na klasické tašky bez vybavení, ale i ty, které jsou plně vybavené veškerým nádobím, které na pikniku použijete. Vybrat si v tomto případě můžete ze setů pro dvě či čtyři osoby, přičemž cena takto vybavených tašek se pohybuje někde na hranici jedné tisícikoruny. Set pro čtyři vás potom vyjde zhruba na 15 až 19 stovek. I přesto, že se nejedná o zanedbatelnou investici, musíme konstatovat, že taková taška obvykle nevyžaduje žádnou důkladnou údržbu a mnohdy obsahuje také chladicí kapsu pro lahev vína nebo piva. Velkou předností je též nespočet kapsiček, které ukrývají sadu příborů, talířky, skleničky, misky a někdy i solničku s pepřenkou.

Jak piknikovou tašku vybírat?

Důležité je odpovědět si na otázku, kolik lidí se bude vašich piknikových seancí zúčastňovat. Pokud si hodláte čas od času udělat romantické rande s partnerem, postačí vám taška bez vybavení nebo s nádobím pro dvě osoby. Jestliže vaši domácnost obývají čtyři členové, sáhněte po taškách větších a raději těch vybavených. Ono totiž není úplně obtížné zapomenout sbalit všechno, co je pro takový pohodový piknik potřeba. Zvláště tehdy, jedná-li se o vícečetnou rodinu. Dalším kritériem, s nímž je nutno při výběru pracovat, je jistě materiál, z něhož je taška vyrobena – a zejména pak jeho kvalita. Chcete-li bezúdržbovou piknikovou tašku, která vám bude sloužit po mnoho dlouhých let, vsaďte na PVC nebo polyester. Tíhnete-li k designovým vychytávkám, s největší pravděpodobností se vám zalíbí textilní varianta tašek na piknik.

Piknikovou tašku si můžete vyrobit i sami!

Návod-jak-si-ušít-látkovou-tašku-bez-šití-Video-návodPokud nechcete do nákupu tašky investovat, vyrobte si piknikovou tašku pěkně v pohodlí svého domova. Upozorňujeme, že následující návod je určen i pro ty, kteří si s jehlou a nití příliš nerozumí.

Budete potřebovat:

  • tričko
  • ostré nůžky
  • tužku nebo křídu na látku

Postup výroby:

Pro výrobu tašky použijte buď starší tričko, které již nenosíte, nebo nově zakoupené tričko, jež se hodí k vašemu outfitu. Jako první přeložte tričko na bok tak, aby na sobě ležely rukávy a límeček byl v půli přehnutý. Vezměte si tužku nebo křídu na textil, nakreslete si linku u rukávů a pod lícem. Tyto části pečlivě odstřihněte. Zároveň také odstřihněte spodní šev a spodní část trička svažte. Otočte tričko naruby – tak, aby nebyla svázaná část vidět. Do tašky pohodlně umístíte piknikové vybavení pro dvě osoby a můžete vyrazit!

Pokud vám není postup z obrázku a popisu úplně jasný, můžete se kouknout i na instruktážní video, ze kterého byl obrázek vysvětlující postup vytvořen.

A co vy? Dáváte přednost klasickému piknikovému koši nebo praktické tašce? Podělte se o své názory v komentáři pod tímto článkem!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

5 × 5 =