Piknik – vynikající jídlo a skvělá zábava na jednom místě | PiknikovýKoš.cz

Piknik – vynikající jídlo a skvělá zábava na jednom místě

1

Piknik je bezvadnou příležitostí, jak potkat své přátele, známé nebo příbuzné a pobavit se s nimi nad mnoha chutnými pokrmy a sklenkou lahodného nápoje. Kromě příjemně dlouhého povídání a vyměňování zkušeností navzájem si můžete také užít spoustu zábavy se společenskými hrami. Proto vám přinášíme inspiraci, jaké hry na piknik přinést, abyste na pikniku prožili krásné i napínavé chvíle.

Deskové hry, které nezklamou

Nesmrtelnou deskovou hrou a naším prvním tipem je samozřejmě Člověče, nezlob se. Klasika spočívající v jednoduchých tazích figurkami podle počtu, který padne na kostce, se stala předlohou pro spoustu deskových her, na nichž se neustále obměňují obrázky nebo k nim přibývají rozmanité úkoly. U “člobrda”, jak se mu mezi lidmi přezdívá, se mohou skvěle pobavit děti, teenageři i dospělí. A pokud nehrajete jenom čtyři, můžete vytvořit neohrožené týmy. Kdo z vás se dostane do domečku jako první a kolik soupeřů při tom stihne vyhodit?

Kombinací hrací desky a karet jsou stejně tak nestárnoucí Dostihy a sázky. Léty prověřený úkol investovat co nejlépe do koní a jejich závodění ocení spíše starší děti a dospělí hráči. Ti nejmladší ale můžou směle fandit a něco se do začátku přiučit!

Hitem posledních let jsou beze sporu Aktivity v nejrůznějších edicích. Tato hra může zabavit větší počet hráčů a každý si jistě oblíbí některou z činností, které jsou jim během hry určeny. Budete lepší ve verbálním popisu, v pantomimě nebo v kreslení?

Vytáhněte esa z rukávu!

Vedle deskových her mají své stálé místo také karty,esa ať už jsou klasické mariášové, nebo žolíkové. Kromě žolíků, kanasty, mariáše nebo klasického prší se můžete zabavit také Kvartetem nebo Černým Petrem, ale i jinými karetními hrami. Stačí si vybrat z pestré škály, kterou prodejci nabízejí.

Je libo trochu pohybu? Zkuste venkovní hry

Vynikající venkovní hrou, která u nás nebyla pořádně doceněná, je pétanque. Hra, při níž se většími a těžšími koulemi snažíte od vyznačené čáry dohodit co nejblíže k malé dřevěné kuličce. Hrát můžete samostatně, nebo lze také vytvořit týmy. Zabaví se malí i velcí a kromě báječného jídla zažijete i trochu pohybu a zábavy. Na pétanque existují i speciální hřiště, hrát se však dát i na rovném travnatém povrchu.

Kromě pétanque se můžete výborně bavit i s frisbee – létajícím talířem. Chce to trochu cviku, aby talíř letěl, kam má, ale jakmile na to přijdete, vznikne krásná aktivita pro dva i mnohem více lidí.

Vezměte si na piknik hru, která bude bavit vás i vaše blízké. Není nad to zkombinovat skvělou zábavu s výborným jídlem!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

1 Comment

  1. Pingback: Dejte si originální sraz s bývalými spolužáky. Na pikniku! | PiknikovýKoš.cz

Vložit komentář

15 + five =