Piknik jako netradiční forma oslavy | PiknikovýKoš.cz

Piknik jako netradiční forma oslavy

0

Každý den je důvod k oslavě! A způsobů, jak si ji užít je opravdu nepřeberné množství. Drtivá většina z nás dává přednost oslavám v rodinném kruhu, nebo kruhu přátel. Často zapadneme do oblíbené hospůdky nebo baru a tam slavíme až do brzkých ranních hodin. Proč ale pro jednou nevyměnit zakouřená restaurační zařízení za něco více sofistikovaného a elegantnějšího? Uspořádejte oslavu netradičním způsobem – formou pikniku! Jak na to vám prozradíme na následujících řádcích.

Co všechno na pikniku oslavíte?

Vše, od skutečnosti, že jste se opět všichni po nějaké době zase sešli, přes získání vysokoškolského titulu, až po narozeniny, svátky, výročí nebo významnější životní jubilea, mezi která patří třeba narození potomka nebo oznámení zásnub. Zkrátka a jednoduše – na pikniku můžete oslavit cokoli, co si o takovou netradiční oslavu říká.

Bezchybná organizace je základ

Základem každého pikniku, stejně jako oslavy, na kterou budou její účastníci ještě dlouho vzpomínat, je bezchybná organizace.balonky Tu by si měl vzít na starost nejzodpovědnější účastník a zároveň člověk, který může nezbytným přípravám věnovat trochu toho svého volného času. Pověřit organizací zaneprázdněného ředitele společnosti asi nebude tím nejefektivnějším řešením.

Výběr vhodného místa nepodceňte

Dalším z nezbytných kroků je výběr místa na piknik. Snažte se vybírat takové místo, které všichni účastníci piknikové oslavy znají a mohou se na něj bezproblémově dostat. Víte-li, že se pikniku zúčastní osoba, která má problémy s pohybem nebo překonáváním překážek, pak nepořádejte piknik v příkrém srázu ani uprostřed špatně dostupného lesíka, ale vsaďte raději na přístupné místo třeba uprostřed louky nebo městského parku.

Počasí je často nevyzpytatelné

Taková oslava v přírodě s sebou nese spoustu výhod, ale také rizik. Jedním z nich je právě nepřízeň počasí. Proto se už dopředu informujte o aktuální předpovědi a vybírejte raději termíny, kdy je počasí stálejší a slibuje méně srážek. Ideální pro piknik jsou zejména prázdninové měsíce, nebo měsíce červen či září. Pro všechny případy se ale pojistěte nějakou tou pláštěnkou, případně větším zahradním slunečníkem.

Jaké jídlo zvolit?

Piknik je neodmyslitelně spojen s hodováním, zábavou a netradičními zážitky. Ovšem vybrat piknikové menu, které zachutná všem zúčastněným, není ani trochu jednoduché. Při sestavování takového menu sázejte raději na lehčí jídla, která zvládnou cestu na piknik a nijak díky ní neutrpí jejich estetická ani chuťová stránka. Inspirovat se můžete našimi recepty nebo se s námi podělte o své vlastní, které milerádi ochutnáme.

Bezpečnost nade vše!

Oslava je odjakživa spojována s nejrůznějšími druhy dortů. Ovšem tady pozor – pokud pořádáte oslavu v přírodě, raději se vyhýbejte dortům se svíčkami, které by mohly nadělat více škody, nežli užitku. Pro všechny případy raději také vyměňte skleněné skleničky za ty plastové, u kterých je přeci jen riziko úrazu o něco menší. Po skončení oslavy po sobě nezapomeňte piknikové místo uklidit a uvést jej do stavu, ve kterém se nacházelo těsně před vaším příchodem.

Věříme, že si takovou netradiční piknikovou oslavu pořádně užijete
a organizaci zvládnete na výbornou!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

15 + 11 =