Ovoce a zelenina na piknik patří. Co ale vzít, aby nedošlo k nepříjemnostem? | PiknikovýKoš.cz

Ovoce a zelenina na piknik patří. Co ale vzít, aby nedošlo k nepříjemnostem?

2

Ovoce a zelenina, to jsou dvě nezbytné součásti jídelníčku každého z nás. Dodávají nám nejen energii, ale i vitamíny a důležitou vlákninu. A kromě toho, že jde o velice zdravou součást našeho života, je také obojí chutné. Co z toho ale vzít na piknik, aby ovoce i zelenina přežily cestu i pobyt venku ve slunečném dni?

Zelenina nemusí být syrová

Některé druhy zeleniny máme raději syrové, u jiných dáváme přednost tepelnému zpracování. Jde však o to, jestli grilujeme přímo na místě pikniku, nebo vše připravujeme doma. V takovém případě stojí za zamyšlení, jestli bude lehce osmažená nebo grilovaná zelenina za studena stejně tak dobrá, jako když je čerstvě připravená. Z doma ugrilované i z čerstvé zeleniny můžeme vždy vytvořit lahodnou směs – salát. Pokud ji perfektně zabalíme, budeme mít jistotu, že se nijak v košíku či batohu nepomačká.

A jakou zeleninu vzít? Pro osvěžení v teplých až horkých dnech je výborná salátová okurka, sladká paprika či kedlubna. Z tepelně upravených můžeme doporučit kukuřici. Jestliže se vám podaří zajistit jim chlad, věřte, že si i na zelenině vaši blízcí rádi pochutnají. Papriku doporučujeme sladkou, protože při konzumaci té ostré byste se rozhodně neosvěžili.

Neméně vynikající jsou rajčata, ty je ovšem třeba koupit v košíčku, případně zvolit spíše cherry rajčátka, která jsou prodávána v košíčku či uzavřeném kelímku a u nichž tak snadno nedojde k pomačkání a zašpinění piknikového koše i jeho obsahu.

Ovoce na pikniku – raději v salátu

Stejně tak lahodné jako zelenina, může být ve sluncem zalitých dnech i ovoce. Některé se však, jak známo, snadno a rychle pomačká, případně ovocezašpiní své okolí. Možná není nic úžasnějšího, než se v horku zakousnout do vychlazené broskve, ovšem broskev je právě jedna z těch věcí, která by vám mohla piknik zkomplikovat. Vše se dá ale vyřešit přípravou ovocného salátu, za který vás budou účastníci pikniku obdivovat jako za čerstvé ovoce.

Do ovocného salátu se hodí jakékoli ovoce podle chuti, například jahody, borůvky, ananas, banány, jablka nebo hrušky. Ovoce nakrájíme do misky, pro dochucení k němu můžeme přidat citrónovou šťávu s troškou třtinového cukru. I chladný ovocný salát může hodně potěšit.

A jaké ovoce si na piknik můžete vzít? Určitě jablka, hrušky a ovoce s tvrdší slupkou, například pomelo. Pro jistotu ho ale vždy se zeleninou v piknikovém koši či batohu umístěte na vrch.

Tip! Doplňte ovocem a zeleninou výběr šunky a sýrů a zažijte báječný piknik s lehkými pokrmy, kterých se jen tak nepřejíte.

Závěrem

Pokud se rozhodnete vzít si na piknik ovoce, zvažte, jestli ho dokážete na místo konání dopravit vcelku a bez poškození. Když si nejste jisti, připravte ovocný salát a potěšte své blízké skvělou a osvěžující vitamínovou bombou. U zeleniny si promyslete, jak bude vám i ostatním chutnat více, zda syrová nebo upravená na grilu, na pánvi či v troubě. Ovoce i zelenina na piknik patří a za zkoušku to rozhodně stojí!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

2 Comments

Vložit komentář

two × 3 =