Oslaďte si život! 5 tipů na dobroty, které z vás udělají bohy pikniků | PiknikovýKoš.cz

Oslaďte si život! 5 tipů na dobroty, které z vás udělají bohy pikniků

0

Chystáte se s rodinou nebo přáteli na piknik a nechcete je ošidit o sladkou tečku po mase, sýrech, uzeninách a zelenině? Připravte jim sladkosti, které vyzvou k tanci každou chuťovou buňku v jejich ústech. Máme pro vás tipy na dobroty, jež neupadnou v zapomnění a o něž budete stále žádáni.

Abyste se na pikniku mohli blýsknout, nemůžete ostatním nabídnout kupované sušenky nebo jiné sladkosti. Vytvořte něco vlastního, co všechny zaujme a za co vás budou ještě dlouho chválit. Vybrali jsme pro vás recepty na sladké záležitosti, které se vám s trochou opatrnosti sladkostnerozsypou v piknikovém koši.

Tip 1 – kuličky z burizonů

Nevšední, zato však chuťově výborné burizonové kuličky potěší všechny mlsné jazýčky.

Co potřebujeme: máslo, karamelky, burizony

Jak na to: Ve vodní lázni rozpustíme máslo a karamelky. Přisypeme burizony a ze vzniklé směsi vytvarujeme kuličky.

Tip 2 – ořechové trubičky

Skvělým tipem na piknik jsou nepečené ořechové trubičky.

Co potřebujeme: piškoty, ořechy, moučkový cukr, vejce, kakao, hotový pudink smíchaný s máslem a vanilkovým cukrem

Jak na to: Ořechy a piškoty pomeleme a dáme na vál. Přidáme moučkový cukr, kakao a vejce a vypracujeme těsto. Rozválíme ho a nakrájíme na obdélníky, poté obdélníky obtočíme kolem plechových trubiček. Tak je necháme schnout do druhého dne, kdy je naplníme pudinkem. Konce trubiček můžeme namočit do čokolády.

Tip 3 – makovec

Kdo by neznal makovec. Připravte ho perfektně vláčný a skliďte s ním úspěch!

Co potřebujeme: vejce, olej, mléko, mouku, mák, prášek do pečiva, na ozdobu čokoládu, polevu nebo cukr

Jak na to: Nejprve ušleháme vejce s cukrem, přidáme olej s mlékem, opět ušleháme a přidáme mouku, mák a prášek do pečiva. Těsto nalijeme na pečicí papír na plech, dáme do předehřáté trouby a pečeme na 180°C. Jakmile makovec vychladne, můžeme ho pocukrovat, polít čokoládou nebo polevou.

Tip 4 – máslové sušenky

Máslové sušenky, to je klasika, které snad nikdo neodolá. A přitom jsou tak jednoduché.

těstoCo potřebujeme: hladkou mouku, moučkový cukr, 1 vejce, máslo

Jak na to: Z uvedených ingrediencí připravíme těsto a necháme ho cca. 2 hodiny odstát. Potom ho rozválíme, vykrájíme tvary podle uvážení a vyskládáme na plech. Pečeme asi 30 minut. Jakmile sušenky vychladnou, ozdobíme je čokoládou, mandlemi, kokosem nebo čímkoli, co uznáme za vhodné.

Tip 5 – Bebe roláda

Bebe roláda nejen skvěle chutná, ale zaujme i svým vzhledem.

Co potřebujeme: hotový pudink, máslo, cukr, rum, Bebe sušenky

Jak na to: Hotový pudink necháme vychladnout a zašleháme do něj máslo. Dochutíme ho cukrem a rumem. Bebe sušenky potom tímto krémem potíráme a spojujeme k sobě – střídavě tmavé a světlé. Vzniklou roládu potřeme celou krémem a posypeme kokosem. Výsledek necháme aspoň 24 hodin uležet.

Sladkosti nezklamou, pokud…

Pokud nepořádáte piknik pro odpůrce veškerého sladkého potěšení, jistě všechny oslníte, když sami připravíte i dezert. Po hlavním chodu přijde vhod jako sladká tečka. Uvidíte, že na vás účastníci pikniku budou pět ódy!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

9 + two =