Nádobí, které by na vašem pikniku rozhodně nemělo chybět | PiknikovýKoš.cz

Nádobí, které by na vašem pikniku rozhodně nemělo chybět

0

Co by to bylo za piknik bez příjemné společnosti, dobrého jídla a pití? Ale víte, že jeho průběh vám mohou zkazit i maličkosti, kterým při jeho plánování nepřikládáte žádný zásadní význam? Touto maličkostí může být třeba chybějící nebo nekvalitní nádobí. A právě na nádobí, které byste si s sebou na piknik měli sbalit, jsou zaměřeny následující řádky.

Vidličky, nože, lžičky = příbory

Jistě, že je piknik od toho, abyste si jej náležitě užili, nicméně stolovat jako člověk s příborem v ruce, ještě nikdy nikomu neuškodilo. Pokud se vám s sebou nechtějí nosit klasické nerezové příbory, vsaďte na jejich plastovou variantu, která je velmi lehká, skladná a prokáže stejnou službu, jako příbory klasické. Jen si dávejte pozor na míchání horkých nápojů plastovými lžičkami. Jinak byste se mohli stát hlavními účastníky známé scény z filmu Pelíšky, kdy všichni zkoumají, kdepak ti soudruzi z NDR udělali chybu…

Tácky, talířky, misky

Zkrátka všechno, z čeho budete piknikové dobrůtky konzumovat. Samozřejmě, že si můžete pochutnávat na jídlech rovnou z ubrousku nebo alobalu, ale přeci jen je taková konzumace z tácků a misek o něco příjemnější a komfortnější. Talířky, misky ani nejrůznější druhy tácků pochopitelně nemusíte nosit z domů v keramické nebo skleněné podobě. I zde vám skvěle poslouží jejich plastová nebo papírová varianta.

Skleničky a hrnečky

Dát si po vydatném pikniku lahodnou kávičku nebo doušek dobrého piva na vytrávení není tak úplně od věci. A na pikniku to platí dvojnásob. Na klasické skleničky zapomeňte a raději i zde vsaďte na plast a papír. V opačném případě byste v piknikovém koši mohli donést akorát spoustu střepů, popřípadě se vystavit nebezpečí při poranění v přírodě.

Tip závěrem

Pokud se bojíte, že některé z výše jmenovaného nádobí zapomenete sbalit, pak si pořiďte kompletně vybavený piknikový koš, ve kterém naleznete vše, co budete na svém pikniku potřebovat.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

19 − 10 =