Kdo si hraje, nezlobí aneb 10 her na piknik doslova jako stvořených! Znáte je všechny? | PiknikovýKoš.cz

Kdo si hraje, nezlobí aneb 10 her na piknik doslova jako stvořených! Znáte je všechny?

0

Piknik je ideální příležitostí pro celou řadu událostí a originálních nápadů. Uspořádat touto formou můžete školní sraz třeba po dvaceti letech, firemní teambuilding, romantické rande nebo obyčejnou rodinnou sešlost s unikátním programem. Pokud vás po nějaké době posedávání uprostřed přírody přestane bavit a zásoba doma připravených specialit se začne pomalu, ale jistě tenčit, můžete se inspirovat některou z našich her, které jsou pro piknik doslova jako stvořené.

Klasika, která nenadchne ani neurazí

Badminton, karty, deskovky nebo snad pantomima? Hry, které jsou známé prakticky všem, bez rozdílu. Pokud zrovna nefouká, můžete se díky nim zabavit na mnoho dlouhých minut. Je-li vás více, zkuste třeba turnaj v badmintonu na dvě družstva. Výherce si může vybrat odměnu dle libosti. A co se týče deskových her, těch je dnes opravdu nepřeberné množství. Vždy pochopitelně záleží na konkrétním osazenstvu pikniku a zejména pak na jeho věkovém složení. Takové člověče, nezlob se, nebo dostihy jsou ovšem sázkou na jistotu! Zabavit se můžete také s frisbee pivonebo létajícím talířem, a pokud vám to okolní terén alespoň trošku dovolí, uspořádejte turnaj v cvrnkání kuliček nebo pétanque! Takové příjemné protažení po výborném obědu určitě vyjde vhod.

Méně známé hry a aktivity

A protože jsme se některým základním a notoricky známým hrám věnovali už v jednom z dřívějších článků, dnes se zaměříme na hry a aktivity, o kterých jste možná ani neslyšeli. Máme jich pro vás celkem 10 a nutno podotknout, že si z nich vyberou jak dávní spolužáci, tak rodiny s menšími dítky i nenapravitelní „pařmeni“. Tak tedy dost řečí a jdeme na to!

1. Slovní fotbal s kostkami

Pro tuto hru si pořiďte nebo připravte 6 hracích kostek s abecedními písmeny. Sesedněte si do kroužku a na začátku se domluvte, jaké slovní druhy budete v rámci daného kola či celé hry uznávat. Hrát můžete jen na slovesa, podstatná jména, názvy zvířat či států. Fantazii se meze nekladou. Jakmile si toto ujasníte, hoďte všemi kostkami najednou a na papír pište slova, která vám vytanou na mysli. Jedno písmeno = jeden bod. Po uplynutí časového limitu spočítejte body a vrhněte se na další kolo.

2. Zábavná skládačka

Tuhle hru zná řada z nás již z dob školních lavic. Jistě nám dáte za pravdu, že jsme si s ni užili spoustu legrace a salv smíchu. Hra je velmi jednoduchá a potřebujete k ní pouze kousek papíru a tužku. Papírky si rozdají všichni účastníci pikniku a každý z nich jako první napíše přídavné jméno. To následně přeloží tak, aby jej kolega po pravé ruce neviděl, a papírek mu pošle. Další na řadě je podstatné jméno, sloveso, časové určení a na závěr důvod. Jakmile kolo skončí, každý postupně přečte svůj papírek. Některé kombinace budou vskutku legendární, na to vezměte jed!

3. Kdo ví víc?

Na začátku této hry si určete jedno stěžejní téma, kolem kterého se budete jedno kolo „motat“. Jednat se může například o zvířata, značky aut, hrarostliny, stromy nebo státy. Posaďte se do kroužku a jeden po druhém jmenujte vždy jednu položku, která spadá do tématu, které jste si pro toto kolo určili. Vyhrává pochopitelně ten, kdo bude znát nejvíce pojmů.

4. Venkovní „hledaná“

Pokud je vás dostatečné množství, rozdělte se na dva týmy a domluvte se na jednom písmenu abecedy. Jakmile se domluvíte, zapněte stopky a rozběhněte se po okolí. Na piknikovou deku během časového limitu následně shromážděte všechny předměty, jejichž název začíná na písmeno, na němž jste se na začátku kola domluvili. Také zde vyhrává tým, který nashromáždí více položek.

5. Jaký máš postřeh?

Ukliďte z piknikové deky všechny nepotřebné věci a vyskládejte zde pouze předměty, které budou součástí této hry. Všichni účastníci hry (až na jednoho – kapitána-schovávače) si během určitého časového limitu prohlédnou piknikovou deku, na níž budou soustředěny rozličné předměty (zátka od vína, hrníček, příbor, talířek, květina, kamínek, ubrousek, limetka apod.). Jakmile uběhne časový limit, všichni hráči se musí otočit zády a kapitán z deky odebere jeden předmět. Ostatní pak hádají, který předmět chybí. Tato hra vás dokáže zabavit na poměrně dlouhou dobu, po nějaké chvilce je ovšem potřeba předměty vyměnit.

6. Tři slova

K této hře bude potřeba větší publikum o celkovém počtu alespoň 5 osob. První člověk pošeptá druhému určité slovo a ten jej bude muset ostatním popsat 3 slovy. Mějte na paměti, že do celkového počtu slov se počítají i spojky nebo předložky. Zároveň k popisu hledaného slova nesmíte použít jeho slovotvorný základ. Jako příklad si uveďme třeba slovo strom. Ten, komu bylo slovo sděleno, jej ostatním popíše jako: „rostoucí v lese“. A ostatní hádají.

7. Kdo vydrží nejdéle?

Spojte piknik s protažením těla a pohybem. Vymyslete si snadné cviky a sledujte, kdo vydrží nejdéle. Vyzkoušejte si jogínskou pozici stromu, kartypostavte se na jednu nohu a zavřete oči. Nebo soutěžte v tom, kdo udělá nejlepší kotrmelec vpřed, vzad, stojku nebo hvězdu. Zkuste se postavit na hlavu a vymýšlejte další pozice, které vás na chvilku zabaví.

8. Tajemný slovní fotbal

Vyzkoušejte méně známou variantu klasického slovního fotbalu a zahrajte si jeho tajemnou odnož. V čem spočívá? Začátek je velmi podobný, jako u klasického slovního fotbalu s tím rozdílem, že jednotlivá slova se nevyslovují, ale opisují. Další hráč reaguje na poslední dvě písmena, která si ovšem může dle libosti prohodit, změkčit či ztvrdit. Takový slovní fotbal vyžaduje pořádnou dávku soustředěnosti a trošku toho důvtipu.

9. Ve stínu Botticelliho

Připravte si velký balicí papír, rozdělte se na dva týmy a určete si jedno téma. Během časového limitu se snažte nakreslit co nejvíce obrázků, které druhému týmu následně popíšete. Pozor, při závěrečném sumarizování vyhrávají pouze ty obrázky, které druhý tým uzná. Škodolibost se proto kuličkyv tomto případě příliš nevyplácí 🙂

10. Děravý hrnec plný alkoholu

A na závěr tady máme onu pomyslnou alkoholovou třešničku „na dortu“. Pokud na piknik vyrážíte s bandou přátel či spolužáků (těch, kteří neabstinují – důležité!!!), přibalte si s sebou také jeden větší hrnec, který naplníte oblíbeným alkem a nealkem (třeba víno s colou). Princip hry je velmi jednoduchý a spočívá v prostém pyramidovém systému. Začínající hráč naplní po okraj svou skleničku a vypije ji. Hráč po jeho pravé straně naplní dvě skleničky a opět je vypije. Další hráč začíná se třemi skleničkami. Vyhrává pochopitelně ten, kdo hrnec jako první vyprázdní (a bude schopný domů odejít po svých).

Znáte lepší hru?

Pokud jsme se vám netrefili do vkusu nebo jednoduše znáte lepší hru, která vám v našem piknikovém výčtu chybí, podělte se s námi o její princip a pravidla v diskuzi pod tímto článkem. Rádi se necháme inspirovat a hru odzkoušíme na vlastní kůži!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

five + eighteen =