Kam na piknik v Ústí nad Labem? Vyberte si z těchto míst | PiknikovýKoš.cz

Kam na piknik v Ústí nad Labem? Vyberte si z těchto míst

0

Ústí nad Labem má pověst nehezkého průmyslového města a je spojováno se smogem, obchodními centry a rušnými ulicemi plnými osobních automobilů a hromadné dopravy. Přitom i tady je možné najít klidné místo na piknik s rodinou či přáteli a strávit tímto způsobem příjemný slunečný den.

Městské sady jsou jasnou volbou

Městské sady leží nedaleko Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a před několika lety se staly oblíbenou zónou Ústečanů dychtících po odpočinku na dece, ale i těch aktivnějších, kteří se tu po stezkách projíždějí na bruslích nebo hrají pétanque, případně sem vodí své děti na poměrně nové hřiště. Uprostřed parku je i jezírko, lákavý přechod vytvořený z kamenů a na každé z dvanácti křižovatek místních cest stojí fontána. Radost pohledět.

V nedávné době byl opraven i amfiteátr, odkud často zní zpěv a hudba nebo se tu hraje divadlo. Piknik, který si zde uspořádáte, tedy může být i příjemně oživen.

Neštěmický park – oáza čistoty

Neštěmický park se nachází u radnice a je pravidelně sekán a udržován. Aby bylo možné udržet park v čistotě, nesmí sem chodit lidé se psy. Je totiž obtížné je uhlídat, aby po svých čtyřnohých miláčcích uklízeli. Od tohoto zákazu vstupu je park čistý a nic nebrání tomu, abyste zde rozhodili deku a vychutnávali si připravené pokrmy.

Zapomeňte na oheň ve městě

V očích Ústečanů zůstává velkou škodou, že se na veřejných prostranstvích nesmí rozdělávat oheň na opékání, ani grilovat. Pevné grily nikde nestojí a ty své můžete rozpálit jedině na zahradě nebo na balkóně.

Na náměstích posedíte, ale piknik si neuděláte

Neštěmický park a Městské sady jsou v Ústí nad Labem asi jediná místa, na nichž je možné prožít příjemný a ničím nerušený piknik. Na pohled hezká menší či větší náměstí disponují lavičkami, na nichž může kdokoli kdykoli posedět, ale rozbalit deku a lehnout si na zem, to zkrátka nejde.

Víte o dalším místě v Ústí nad Labem, které je vhodné k uspořádání pikniku? Dejte nám vědět do komentářů!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

10 + 19 =