Kam na piknik v Praze? Do parků i na náplavku! | PiknikovýKoš.cz

Kam na piknik v Praze? Do parků i na náplavku!

0

Jestli právě plánujete piknik v Praze a nevíte, kam se vydat, abyste si akci parádně užili, není divu. Piknikovat se dá v Praze v každém větším a čistším parku. My pro vás ale máme několik speciálních tipů, kde můžete rozhodit deku i na celý den a užívat si pobytu venku plnými doušky.

Doporučená místa na piknik v Praze

Horkými favority jsou u piknikářů Havlíčkovy sady, Vyšehrad a Centrální park Pankrác. Vyrazit se dá ale i do Riegrových sadů, do Prokopského údolí a na mnoho dalších míst.

Havlíčkovy sady na pražských Vinohradech nabízejí prostor sportovcům, ale i těm, kteří si rádi vyjdou na piknik. Rády sem chodí i rodiny s malými dětmi, které se tu zabaví na dětském hřišti. Atraktivní jsou Havlíčkovy sady také díky přítomnosti Gröbovy vily, umělé krápníkové jeskyně Grotta, Pavilonu postaveného na základě návrhu skvělého českého architekta Josefa Schulze a také díky zdejšímu Viničnímu altánu, v němž má každý z dospělých přítomných možnost ochutnat místní víno.

Vyšehrad si velmi oblíbili vegani, kteří zde rádi a více či méně pravidelně pořádají své akce. Můžete tu využít příležitosti a seznámit se s novými lidmi, nebo si rozložit deku opodál a užívat si kousek přírody v hlavním městě například pohledem na táhnoucí se Vltavu.

Veřejně přístupná zeleň Centrálního parku Pankrác se rozkládá mezi sídlištěm Pankrác, budovami České televize a velkým nákupním centrem. Park nabízí možnost příjemně stráveného dne, kterou může využít každý bez rozdílu. Zatímco dopoledne tu na spletité síti cest potkáte spíš maminky na procházce s kočárky, odpoledne se tady mladí vzájemně povzbuzují při pétanque nebo si užívají kouzla frisbee.

Fantastickým místem, kde si můžete vychutnat dobré jídlo ve společnosti svých přátel nebo rodinných příslušníků, je veřejně přístupná nezpoplatněná část Botanické zahrady v Troji. V přítomnosti rozmanitých druhů rostlin si můžete vybrat své piknikové místo na zemi, na lavičce nebo v altánku. Děti jistě potěší dětská hřiště, dospělí se mohou kochat zahradní architekturou a sochami.

Perfektní den plný skvělého jídla a zábavy můžete strávit také v Růžovém sadu na Petříně, kam můžete pohodlně vyjet místní lanovkou. Kromě dětí se zde snadno zabaví i dospělí na sportovištích. Piknik můžete uspořádat na zemi na dece nebo u jednoho z piknikových stolů.

Ve výčtu nejlepších míst na piknik v Praze nesmíme zapomenout na legendární Ladronku. Krásný udržovaný trávník přímo vybízí k odpočinku na zemi, ze zrekonstruovaného statku vám bude pod nos vonět občerstvení a načerpanou energii můžete s blízkými vybít třeba na hřišti na plážový volejbal.

Kromě parků se dá skvěle grilovat na náplavce. Klidné místo jsme našli například i u Barrandovského mostu. Fantazii se meze nekladou, nezapomeňte však, že ne všude je možné rozdělávat oheň nebo grilovat.

Využijte možnosti grilování na vyhrazených místech

V Praze je celkem dvanáct veřejných míst, na kterých se dá rozdělávat oheň a grilovat. Dvě taková místa najdeme na Vítkově (na Pražačce a u Nových schodů), další dvě v oboře Hvězda (u domu oborníka a pod rybníkem), čtyři místa jsou ve Stromovce (pod ulicí Gotthardskou, u Místodržitelského letohrádku, u mostku na Císařský ostrov a u Malé říčky) a dvě jsou u Petřína (v Lobkovické zahradě a kousek od Petřínské skalky). Jedno takové speciální místo najdeme v Ďáblickém a Chuchelském háji, v Hloubětíně, v Kunratickém lese, v Prokopském údolí, v areálu zdraví v Motole, v Hostivaři nedaleko přehrady nebo na Divoké Šárce.

Na každém místě, kde je dovoleno rozdělat oheň a grilovat, bývají samozřejmě ohniště, ale také dřevěné piknikové stoly s lavicemi a na některých jsou přistaveny i mobilní toalety. Ohniště bývají přístupná od 8.00 do 23.00 hod. a je nutné řídit se při jejich užívání návštěvním řádem.

Užijte si nádherný den v jedné z oáz přírody v naší metropoli. Na jeden den se zastavte a dobijte energii, kterou z vás uspěchaný život ve městě vysává. Přejeme vám dobrou chuť a příjemnou zábavu!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

fifteen + 5 =