Kam na piknik v Plzni? Do parku i k rybníkům! | PiknikovýKoš.cz

Kam na piknik v Plzni? Do parku i k rybníkům!

0

Přemýšlíte, kam se vydat na piknik v západočeské metropoli? Kde se sejít s příjemnou společností, užít si přírody, dobrého jídla i zábavy? Máme pro vás několik tipů, kde uspořádat piknik v Plzni, na který budou všichni účastníci rádi vzpomínat. Tady jsou.

Tip 1 – Borský park

Borský park je největším parkem v Plzni. Leží na jižním okraji města u konečné zastávky tramvaje č. 4 a láká nejen krásnou přírodou, ale i svou dlouhou historií. Ta totiž sahá až do roku 1914, kdy měl být na tomto místě založen sad, k čemuž nakonec nedošlo. Doby dávno minulé však připomínají dvě lípy a dvě kamenné desky – vzpomínky na polské uprchlíky, kteří našli bezpečí právě trávav Plzni. Park se postupem času rozšiřoval a v současné době je k němu připojen i lesopark. Jižní hranici parku tvoří řeka Radbuza. V roce 2008 získal Borský park pomyslné stříbro v soutěži Park roku. A to už o něčem svědčí.

K relaxaci i aktivnímu odpočinku v oblíbeném parku vybízí upravovaný anglický trávníknedaleká sportoviště – tenisové a volejbalové kurty, minigolf nebo inline dráha. Pokud chcete, aby se piknik 100% vyvedl, vydejte se sem.

Tip 2 – Mlýnská strouha

Nedaleko od Náměstí Republiky leží místo, kterému se někdy přezdívá plzeňské Benátky. Odpočinkové místo v centru města milují dospělí i děti – ty se zde baví především místními dekoračními prvky.

Podél Mlýnské strouhy bývala kdysi dávno promenáda se stromořadím, romantickou atmosféru dokresloval nádherný gotický most z 1. poloviny 16. století. Ve 20. letech minulého století byla strouha kvůli nové regulaci a přemístění jezu zasypána tak, že odhaleny zůstaly jen kamenné oblouky Pražského mostu. Ani během 70. a 80. let se místo nedočkalo příliš citlivého zacházení. Až v roce 2008 odstartovala jeho obnova. Malebné místečko se tak dočkalo vybudování umělé strouhy s objemem 2 000 m3 vody, která se obměňuje každých 14 dní. Piknik si tedy můžete vychutnat v nádherném až dokonalém spojení vody a zeleně.

Tip 3 – Bolevecké rybníky

Bolevecké rybníky patří k nejoblíbenějším místům v Plzni. Rybníky jsou tu hned čtyři. K jakému zamířit?

piknikNejvětší z nich je Velký Bolevecký rybník, přezdívaný Bolevák. Písečné pláže, zatravněný břeh, lavičky, molo. Tam všude můžete rozbalit své piknikové pochoutky. K Velkému Boleveckému rybníku se obyvatelé Plzně rádi chodí koupat a provozovat vodní sporty. Nad rybníkem se tyčí skála se zastřešeným sezením – romantici toho mohou směle využít.

U Seneckého rybníka zase můžete využít k pikniku i zastřešený gril, u Kamenného rybníka můžete piknik bez obav proměnit v táboření. Šídlovský rybník, zvaný Šídlovák, je známý nejen písečnou pláží, ale i zdejším občerstvením na ranči Šídlovák. Nudit se rozhodně nebudete!

Kromě zmíněných tipů můžete k pořádání pikniku využít také park na Habrmannově náměstí nebo Chvojkovy lomy. Na obou místech vás přivítá upravovaný trávník svádějící ke sladkému lenošení a krásné okolí. Ať už si na piknik v Plzni vyberete jakékoli místo, užijte si ho se svými blízkými naplno!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vložit komentář

fourteen + nineteen =