Kam na piknik v Liberci | PiknikovýKoš.cz

Kam na piknik v Liberci

0

Nikdo nemůže namítnout nic proti faktu, že Liberec je krásné krajské město. Ač je pověstné častými dešti a proměnlivým počasím kvůli své poloze na severu Čech, i tady je krásně a počasí láká lidi ven – do ulic a parků. Kam se tedy v Liberci vydat s dekou a piknikovým košem?

Bez pochyby na přehradu

Liberecká přehrada je vyhlášeným místem na pobyt „v přírodě“ nedaleko centra města. Nádherné prostředí, klid. Když je horko, tak je voda k nezaplacení. Ale nejen kvůli vodě se sem můžeme vydat. I na piknik je to místo číslo jedna.

Piknik v „Liďákách“ potěší i děti

Roztáhnout deku a dát si s přáteli nebo rodinou do nosu uprostřed zahrady, to můžeme i v Lidových sadech nedaleko zoologické zahrady nebo v městském lesoparku. Tady je i dětský koutek, který ocení ti nejmenší piknikáři. Prolézačky, pískoviště, houpačky… Větší piknikáři mohou sledovat z povzdálí a odpočívat.

picnicPark pro studenty i ostatní

Park Gutenbergova rádi obývají studenti, protože leží v bezprostřední blízkosti jedné z budov liberecké univerzity. Za hezkého počasí sem chodí mezi přednáškami jen tak pobýt na čerstvém vzduchu. Park je skvěle dostupný, leží asi 400 m od Šaldova náměstí a vejde se do něj tolik dek a dobrot, že nemusíme mít strach, že by na nás nezbylo místo. Každé jaro tady všechno nádherně rozkvete a těžko se pikniku v tak krásném koutku Liberce ubráníme.

Nejen vzpomínání v Zahradě vzpomínek

Každý obyvatel Liberce ví, kde je bazén, mnohdy to vědí i ti, kteří v Liberci nežijí. V parku nedaleko bazénu se dá velmi příjemně odpočívat, pokud nechceme být v centru. Cestou z centra směrem do Ruprechtic park najdeme přímo u ulice Budyšínská. Říká se mu Zahrada vzpomínek. Je volně přístupná, zajímavostí v ní jsou hrobky významných Liberečanů. Zahrada vzpomínek obsadila druhé místo v soutěži Parky a zahrady roku 2013. Strávit zde příjemné chvíle piknikování tedy asi nebude úplně od věci.

Ať si z nabídky míst v Liberci, která jsou ideální pro piknik, vyberete jakékoli, doufáme, že si své chvíle pohody s dobrým jídlem nerušeně užijete.

 

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

five × three =