Deka jako nezbytná součást pohodového pikniku | PiknikovýKoš.cz

Deka jako nezbytná součást pohodového pikniku

1

Piknik v přírodě je nejen společenskou událostí, ale také výbornou odpočinkovou aktivitou, která nám dá zapomenout na strasti a starosti všedních dnů. Vyrazit s bezva partou do přírody, užívat si všudypřítomného klidu, pohody, vzájemného sdílení zážitků, ale i výborného jídla a pití – to by si jistě čas od času nechal líbit každý z nás. Ovšem bez řádné přípravy se piknik nemusí vydařit tak úplně podle našich představ. Jednou z nezbytných věcí, které bychom rozhodně neměli zapomenout doma, je pikniková deka. Jaké druhy dek se na piknik hodí a na co se zaměřit při jejich výběru vám prozradíme na následujících řádcích.

Jaké informace je nutné znát před koupí deky?

Ještě předtím, než pro deku zamíříte do obchodu nebo internetového e-shopu, rozmyslete si, jak velké pikniky hodláte v budoucnu pořádat a kolik osob bude vaši deku pravidelně okupovat. Dle toho vybírejte rozměrové varianty samotné deky. Vaši přátelé mohou mít pochopitelně svou vlastní deku, pokud se však rádi spoléháte sami na sebe, vybírejte deky větších velikostí, na které se pohodlně vejdou všichni účastníci pikniku i nejrůznější dobroty, které jsou jeho neodmyslitelnou součástí.

Praktické funkce, které oceníte

Při výběru piknikové deky také myslete na její praktickou funkci, která spočívá ve snadném očištění od rozlitých nápojů nebo zbytků jídel, které mohou nedopatřením (nebo nešikovností účastníků pikniku) skončit na jejím povrchu. Proto raději sázejte na deky s pogumovaným termodekapovrchem, které jsou snadno přenosné, skladné a hlavně je kdykoli jednoduše očistíte navlhčeným hadříkem a saponátem. Pokud na piknik vyrážíte na sklonku podzimu nebo brzy na jaře, určitě oceníte speciální deku se spodní voděodolnou vrstvou a izolační vložkou, která zvyšuje komfort i tepelnou izolaci při hodování na zemi. Při výběru deky dbejte na její materiálové složení, které mnohé napoví o její životnosti.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

1 Comment

  1. Pingback: Kam na piknik v Ostravě aneb navštivte zelené ostrovy v krajském městě | PiknikovýKoš.cz

Vložit komentář

twenty − 6 =