Dejte si originální sraz s bývalými spolužáky. Na pikniku! | PiknikovýKoš.cz

Dejte si originální sraz s bývalými spolužáky. Na pikniku!

1

Neviděli jste se s bývalými spolužáky možná pěknou řádku let, možná jste je viděli za posledních několik let mnohokrát – na třídních srazech. A najednou přišla řada na vás, abyste ho zorganizovali. Jak to zařídit, aby nešlo o další klasický sraz bývalých spolužáků v jednom z mnoha restauračních zařízení? Zorganizujte piknik, na který jen tak nikdo nezapomene!

Zjistěte, jak bude

Pokud je léto, není těžké najít pěkný slunný den. I babí léto, když se vydaří, je pro piknik jako stvořené. Vždy, než začnete plánovat piknik, prostudujte si předpověď počasí. Mnohdy je pravdivá a déšť na pikniku rozhodně nepotřebujete.siesta

Domluvte si místo pikniku

Jako první věc byste samozřejmě měli vyřešit, kam se na piknik s bývalou třídou vydáte. Pokud jste spolu absolvovali školu alespoň na maloměstě, neměl by být s výběrem místa problém. Čím větší město, tím víc možností je. Dohodněte se na takovém, které bude všem nebo alespoň většině vyhovovat a nezapomeňte si ujasnit, v jaký den se bude piknik konat a v kolik hodin začne. Všichni nepřijdou hned na začátek, to je téměř jisté. Potřebují ale vědět, od kdy mohou počítat s tím, že na místě už někdo je.

Rozdělte si úkoly

Zatímco vy jste přeborník v přípravě masa a znáte luxusní typy šunky a sýrů, ten v minulosti brýlatý hošík z první lavice umí připravit famózní saláty a pomazánky, Anička, kterou obdivovala půlka školy, má slevu ve velkoprodejně nápojů a zbytek může připravit své oblíbené pochoutky různého založení, případně přinést takové pochutiny, jako jsou chipsy, křupky nebo oříšky. Rozdělte si úkoly tak, aby účastníkům vyhovovaly, aby se každý mohl pochlubit svým kulinářským uměním a na pikniku se pak dobře cítil.

Nezapomeňte na příslušenství a zábavu

Většina z účastníků by samozřejmě měla s sebou na místo konání vzít deku nebo skládací nábytek, aby měli všichni kde sedět nebo ležet.

Budete jistě plni dojmů z posledních let a ledacos budete chtít svým bývalým spolužákům říct o tom, co se u vás změnilo, a také si poslechnout, co se změnilo u nich, kolik mají dětí, kde bydlí a jak se jim celkově žije. Na srazu bývalých spolužáků můžete nečekaně najít i spřízněnou duši v člověku, o kterém byste to před lety ve škole neřekli, případně v něm můžete najít budoucího spolupracovníka nebo obchodního partnera. I přes to všechno, co spolu můžete probírat, je ale dobré mít v záloze nějaký ten návrh na organizovanou zábavu. Výborný je na to například pétanque, z deskových her Sázky a dostihy a mnoho jiných. Inspiraci z tohoto soudku můžete načerpat z našeho článku Piknik – vynikající jídlo a skvělá zábava na jednom místě.

Sraz pro všechny

Ne všichni, ač jste ve stejném věku, jste stejně fyzicky zdatní a možná jste na sraz přizvali i svou třídní učitelku nebo profesorku, která je třeba o generaci starší než vy. Piknik jako formu srazu zaručeně musí ocenit všichni, protože není nikterak náročný, jde vyloženě o setkání, pohoštění a zábavu. Nezapomenutelná akce tedy rozhodně nemusí být synonymem pro prolézání lanového parku nebo jízdu na motokárách.

Vámi uspořádaný sraz s bývalými spolužáky může být tím nejoriginálnějším, jaký všichni zažijete. Zkuste svou třídu tímto úžasným nápadem překvapit!

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

1 Comment

Vložit komentář

nineteen + 9 =