Čtyři tipy na delikátní pomazánky na váš piknik | PiknikovýKoš.cz

Čtyři tipy na delikátní pomazánky na váš piknik

1

Jestli se chystáte na piknik a nemůžete se rozhodnout, na čem by bylo nejlepší si v přírodě pochutnávat, podívejte se na naše tipy na pomazánky, které se hodí na jakékoli pečivo, tedy kromě toho sladkého. Záměrně jsme pro vás vybrali pomazánky bez majonézy, která by po určité době na slunci nezpůsobila po pozření nic dobrého, a bez česneku, o jehož aroma asi není třeba dlouze mluvit.

Tip 1 – vajíčková pomazánka bez salámu i s ním

Vajíčková pomazánka je jednou z nejoblíbenějších u nás. Její výhodou je, že je jednoduchá a zavděčíme se jí všem, kteří mají vajíčka rádi. Uvařená nastrouhaná vajíčka smícháme s tvarohem, případně s bílým jogurtem, dochutíme solí, pepřem a lžičkou hořčice. Podle toho, na co máme chuť, můžeme ze samotné vajíčkové pomazánky udělat ještě lepší – přidáním nastrouhaného nebo najemno nakrájeného salámu.

Tip 2 – sýrová pomazánka pro milovníky všech druhů sýra

Milujete sýr? Vyrobte si na piknik sýrovou pomazánku, kterou můžete směle variovat podle toho, jaký sýr máte nejradši syrnebo na jaký máte zrovna chuť. Nastrouhaný sýr je pochopitelně základem pomazánky, k němu přidáme tvaroh, případně bílý jogurt. Vynecháme zmiňovanou majonézu, dochutíme směs solí a pepřem. Sýrová pomazánka se dá vylepšit ořechy, semínky, kořením podle chuti nebo zeleninou – červenou řepou, cuketou a dalšími.

Tip 3 – bylinková pomazánka pro jemné jazýčky

Stejně jako sýry, i bylinky se dají v pomazánce kombinovat podle obliby a momentální chuti. Tvaroh samotný, případně smíchaný s bílým jogurtem osolíme a opepříme a přidáme bylinky – výborná je kombinace pažitky, petrželky a šalotky nebo kombinace pažitky, petrželky, kopru, libečku a bazalky. Záleží jen na vás, jaké bylinky do pomazánky zvolíte.

Tip 4 – makrelová nebo kuřecí pomazánka pro opravdové labužníky

Do tvarohu a bílého jogurtu stačí na velmi drobné kousky nakrájet uzenou makrelu, dochutit solí a pepřem, přidat vejce, cibuli, lžičku hořčice, nemusíme se bát ani taveného sýra. Místo makrely můžeme použít i kuřecí maso. Perfektní chuť je zaručena.

Připravte si na piknik pomazánku, na kterou nikdo nezapomene. Všechny jsou jednoduché a záleží z velké části na vaší fantazii.

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

1 Comment

  1. Pingback: Základní tipy na pokrmy – inspirace pro váš perfektní piknik | PiknikovýKoš.cz

Vložit komentář

15 − 5 =