Co vzít s sebou na piknik: chladicí tašky | PiknikovýKoš.cz

Co vzít s sebou na piknik: chladicí tašky

0

Při pikniku se snoubí více aspektů zároveň. Jedná se o zajímavou aktivitu, kdy se po procházce pohodlně usadíte a můžete se kochat krajinou kolem sebe. Na čerstvém vzduchu samozřejmě také dobře chutná. Abyste si jídlo, které jste si doma nachystali, mohli náležitě vychutnat, je třeba, aby mělo očekávanou kvalitu. V dnešní době existuje mnoho praktických pomocníků, kteří vám piknik usnadní.

na zdravíNenechte se při pikniku zaskočit horkými dny

Většinu pokrmů je vhodné servírovat jen při určité teplotě. S piknikem se pojí spíše studená kuchyně. Protože se ale období pikniků se odehrává za pěkného, a tedy většinou teplého počasí, je dobré tomuto faktoru věnovat pozornost. Spousta potravin se v teple rychle kazí, a proto nejsou na piknik příliš vhodné. My pro vás ale máme tip, jak si s touto komplikací poradit. Ideálním řešením je chladicí taška.

Chladicí taška uchová vaše jídlo čerstvé

Pokud si chcete užít například dobrý sendvič, je vhodné dresing před podáváním uchovávat v chladu a do sendviče jej přidat až těsně před jídlem. Totéž platí i pro dochucování salátů. Pro hodování venku v teple se také příliš nehodí čokoláda, ale jestliže patříte mezi její milovníky a neumíte si dezert bez ní představit, máme pro vás řešení. Například sušenky s tenkou vrstvou čokoládové polevy, uložené v chladící tašce, zůstanou i v létě dobré. Na piknik je velmi vhodné i ovoce – meloun jistě chutná lépe vychlazený než teplý.

ledový nápojChlazené nápoje dodají vašemu pikniku šťávu

Samostatnou kapitolou jsou nápoje. V teplém počasí je lepší pít téměř všechny nápoje, až na některé výjimky, chlazené. Ať už dáváte přednost čisté vodě, osvěžující vodě s citronem, čerstvým ovocným šťávám nebo dnes tolik oblíbeným ciderům, chladicí taška vám jednoduše zajistí, aby nápoje zůstaly chladné. Tašky se liší velikostí, můžete si tedy vybrat takovou, která vám bude přesně vyhovovat. Piknik je také vhodnou příležitostí pro sklenku vína. Chladící taška na víno nejenže vám usnadní přenášení, ale samozřejmě také zajistí správnou teplotu.

 

Piknik ve dvou, nebo rodinný oběd v trávě? Vyberte si tašku, která vám bude skutečně vyhovovat

sunset-241666_1280Chladicích tašek je mnoho různých variant a můžete si tedy vybrat takovou, která vám bude přesně vyhovovat. Tašku si můžete vybrat podle několika kritérií. Jedna ze základních vlastností, na kterou byste měli zaměřit pozornost, je délka chladícího účinku. Pokud předpokládáte, že místa, která na pikniku budete navštěvovat, nejsou příliš vzdálená, můžete zvolit tašku s kratší dobou účinnosti. Jestliže však počítáte s tím, že vám piknik zabere více času, je vhodné zvolit tašku s co nejdelší dobou účinnosti. Další podstatnou vlastností je samozřejmě velikost či objem dané tašky. Je jasné, že pokud plánujete romantické pikniky ve dvou, postačí vám malá taška, pro velkou rodinu se hodí spíše větší. Při nákupu byste si také měli vyzkoušet, zda se vám pohodlně přenáší. Od toho, co od chladicí tašky očekáváte, se odráží také její praktičnost. Pokud upřednostňujete nižší cenu, tašky většinou bývají jednodušší. Naopak dražší tašky bývají praktičtější. Chladících tašek je široká škála a při výběru můžete tedy uplatnit i svá estetické kritéria a vybrat si takovou, aby se vám líbila.

Sdílejte článek:

O autorovi

Petra má ráda přírodu a dobré jídlo, proto ji nadchly pikniky, při nichž může spojit pobyt venku s ochutnávkou delikates a příjemně tak strávit čas s přáteli. Ráda se účastní takových venkovních akcí, při kterých si všichni aktivně i pasivně odpočinou a skvěle se pobaví.

Vložit komentář

20 − 19 =