Co by nemělo chybět v piknikovém koši? Stručný seznam uvnitř článku! | PiknikovýKoš.cz

Co by nemělo chybět v piknikovém koši? Stručný seznam uvnitř článku!

0

Piknik je obecně příslibem příjemného setkání a odpočinku v přírodě se spoustou specialit, veselých historek a zábavy. Ovšem pokud jste v roli hostitele, určitě máte plnou hlavu toho, co s sebou na piknik vzít a na co v žádném případě nezapomenout.

jednom z dřívějších článků jsme zmínili, že pro věčné zapomnětlivce nebo roztržité pořadatele je ideálním společníkem plně vybavený piknikový koš. Pokud však rádi spoléháte sami na sebe, nebo si jednoduše tuto praktickou vychytávku nechcete z nějakého důvodu pořizovat, máme pro vás stručný seznam věcí, které jsou pro povedený piknik s přáteli nezbytné.

Příbory a ostrý nůž

Ačkoli hodování v přírodě doslova vybízí ke konzumaci pokrmů tím nejjednodušším a nejkomfortnějším způsobem – rukama, použití příborů ještě nikdy nikomu neuškodilo. Příbory, především pak ostrý krájecí nůž, jsou tedy první z věcí, které by neměly ve vašem piknikovém koši chybět.

Skleničky a hrnečky

Stejně tak bez skleniček nebo hrnečků na kávu či čaj se na pikniku jen stěží obejdete. Pokud hodláte piknik uspořádat u příležitosti nějaké významné události (oslava výročí, narození dítěte, svátky nebo narozeniny), pak nezapomeňte ani na skleničky na víno nebo šampaňské.

Misky a talířky

Misky a nejrůznější druhy talířků by v piknikovém koši také neměly scházet. Konzumaci pokrmů tímto pozvednete na zcela novou úroveň a v případě nějaké té nehody v podobě ukápnutého krému z lahodných domácích věnečků nebo dressingu z kuřecích wrapů či tortil zamezíte znečištění piknikové deky.

Krájecí prkénko a další příslušenství

Mezi další nezbytnosti, které byste neměli zapomenout na piknik přibalit, pak patří krájecí prkénko, nejrůznější druhy vývrtek nebo otvíráků, ale i takové věci, jako například ubrousky, papírové kapesníky nebo sáčky, do kterých uschováte zbytky nesnědeného jídla, popřípadě sesbíráte odpadky, které po vašem hodování zbyly. Pokud nezapomenete nic z výše uvedeného, pak věříme, že prožijete příjemné odpoledne v přírodě a kruhu nejbližších přátel nebo rodiny.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

ten − one =