5 nejromantičtějších míst na Moravě a ve Slezsku, která si o piknik přímo říkají – část II. | PiknikovýKoš.cz

5 nejromantičtějších míst na Moravě a ve Slezsku, která si o piknik přímo říkají – část II.

0

V jednom z předchozích článků jsme vám představili 5 kouzelných moravskoslezských koutů, na nichž by mělo být pořádání romantického pikniku příjemnou povinností. Jelikož se tento článek dočkal značné obliby, rozhodli jsme se zpracovat jeho druhou část, v níž vám naservírujeme další dávku míst, z nichž romantika přímo prýští. Okouzlete svou drahou polovičku lahodnými pokrmy a místem, které učiní společné hodování nezapomenutelným zážitkem.

1. Hrad Hukvaldy a odcizená Liška Bystrouška

Jeden z nejmohutnějších hradů Moravy nese název Hukvaldy. Zřícenina tohoto monumentu se nachází ve stejnojmenné obci a okresu Frýdek Místek. První zmínky o hradu sahají až do roku 1228. Od té doby však prošel mnohými proměnami. V okolí hradu se nachází několik cyklostezek i stezek pro milovníky pěší turistiky. Stezky vedou okolo rozkvetlých luk i lesních mýtinek, které k piknikování doslova vybízejí. Kromě hradu jste zde mohli narazit i na plastiku Janáčkovy Lišky Bystroušky, která ovšem byla ke dni 27. 5. 2015 některým z nenechavců sprostě odcizena.

2. Pustevny střežené samotným bohem

Socha boha Radegasta je symbolem celých moravskoslezských Beskyd. Kde že ji najdete? Na vrcholku Pusteven. Malebné Pustevny patří k nejoblíbenějším turistickým střediskům nejen mezi obyvateli Moravy a Slezska, ale také blízkého Polska a Slovenska. Do osady Pustevny můžete vyjít pěšky nebo se nechat vyvézt lanovkou. Zpátky pak můžete opět po svých, lanovkou nebo na koloběžce či na kole. V okolí Pusteven se nachází mnoho mýtinek a paloučků, na kterých se pravidelně občerstvují unavení turisté i nenapravitelní romantici.

3. Romantická i exotická ZOO Zlín

Na Moravě a ve Slezsku se nachází hned několik zoologických zahrad. Jednou z bezkonkurenčně nejkrásnějších je ovšem zoologická zahradě ve Zlíně. Po zaplacení celodenního vstupného můžete prozkoumat nejen jednotlivé výběhy, ale zejména také přilehlé pozemky a stezky, které si o piknik doslova říkají. Navštívit můžete tematicky oddělené expozice, ale také místní zámek, zámecké zahrady a voliéry nebo nově vybudovanou zátoku rejnoků, v níž si můžete rejnoka dokonce pohladit.

4. Propast Macocha: (ne)tradiční romantika

Nepatříte-li mezi klasické romantiky v tom pravém slova smyslu, jistě oceníte toto netradiční místo, na němž bude piknik vskutku nezapomenutelným zážitkem. Macocha je největší propastí druhu „Light Hole“ v celé Střední Evropě. Propast se nachází v srdci Moravského krasu. Její délka činí 174 metrů a šířka potom 76 metrů. Na okraji propasti narazíte na dva vyhlídkové můstky. Navštívit můžete také Punkevní jeskyně, které představují nejrozsáhlejší jeskynní komplex v České republice. salon vínČást jeskyní lze projít suchou nohou, do některých míst se ovšem dostanete pouze loďkou. Piknik zde můžete uspořádat třeba v třešňové aleji mezi loukami a políčky podél zelené turistické značky směrem na Ostrov u Macochy.

5. Zámek Valtice a Salon vín České republiky

Zámek Valtice svým způsobem vlastně zámkem vůbec nebyl. Původně byl totiž postaven jako hrad a až v průběhu let přebudován v rezidenci a dnešní honosný zámek. Během 2. světové války bylo ze zámku díky rabování odcizeno mnoho původního mobiliáře. Po skončení války prošel zámek důkladnou renovací a postupnou obnovou a v současné době je neodmyslitelnou součástí Lednicko-Valtického areálu, o němž jsme se zmínili v jednom z dřívějších článků. Pokud vás přestane bavit procházení zámeckým areálem, můžete zabloudit do Salonu vín České republiky, kde probíhají pravidelné degustace. Po lahodném pikniku je to příjemné zakončení dne, co myslíte?

Místa, která vás svou atmosférou uchvátí

Stejně jako místa zmíněná v předchozím článku i těchto pět favoritů by nemělo uniknout vaší pozornosti. Zorganizujte výlet pro sebe a svou drahou polovičku, vybavte se piknikovým košem plným rozmanitých dobrůtek a vydejte se na místo v srdci Moravy či Slezska, které na vás dýchne svou nezaměnitelnou atmosférou s pořádnou dávkou romantiky.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

19 − fourteen =