5 nejromantičtějších míst na Moravě a ve Slezsku, která si o piknik přímo říkají – část I. | PiknikovýKoš.cz

5 nejromantičtějších míst na Moravě a ve Slezsku, která si o piknik přímo říkají – část I.

0

Víte, co mají společného hrady, zámky, vodní nádrže, parky, ale i zoologické zahrady na Moravě a ve Slezsku? Jsou to ideální místa pro uspořádání romantického pikniku! Ať už toužíte po klidu, překrásném výhledu, romantickém místečku s dostatkem soukromí nebo místě, na němž by vás piknik možná ani uspořádat nenapadlo, nepřestávejte číst následující řádky! Odhalíme vám totiž 5 nejromantičtějších míst, která si o piknik přímo říkají!

1. Slezskoostravský hrad pro odvážlivce a milovníky historie

Jedna z dominant Ostravska je od jara až do podzimu otevřena prakticky dennodenně. Historie hradu se táhne zhruba do 13. století a jeho hlavní funkcí byla v prvopočátku ochrana místní Opavské stezky. Hrad padl do rukou Valdštejnů i Švédů. Od 20. století byl ovšem zanechán svému osudu a dlouhá léta chátral. V důsledku poddolování poklesl o neuvěřitelných 16 metrů a v roce 1954 se dokonce uvažovalo o jeho demolici. Památku naštěstí odkoupilo město Ostrava, renovovalo ji a přetvořilo do dnešní podoby. Na Hradě se konají pravidelné akce, festivaly, ale i historické ukázky. Piknik můžete uspořádat na zdejším nádvoří nebo v okolí hradu. To ovšem pouze v případě, že se nebojíte Bílé Paní, která zde dle pověsti po nocích bloudí.

2. Pohádkový Lednicko-valtický areál

Tento 283,09 km2 velký krajinný celek se nachází v okrese Břeclav nedaleko hranic s Rakouskem. Pokud se sem vydáte, kromě piknikového koše se vybavte také kvalitní obuví a dobrodružnou náladou. Kromě celé škály památek, soch, drobných staveb, chrámů a zámečků na vás totiž čekají přenádherné přírodní stezky, rozlehlá jezera a husté lesy, které doslova vybízejí k pohodovému posezenílednice a konzumaci domácích specialit. Zamířit můžete i do zdejšího minaretu, z něhož je nádherný výhled na okolní krajinu. V Lednicko-valtickém areálu se točilo nespočet českých filmů a pohádek, z nichž můžeme jmenovat například Sněžného draka, Krále Ubu, Četnické humoresky nebo Nedodržený slib.

3. Zámek Kroměříž a květné zahrady

Pokud budete někdy blízko Kroměříže, určitě se zde zastavte ve zdejším zámku, botanické a květné zahradě. Ta přímo vybízí k dlouhým procházkám, ale i romantickým piknikům. Botanická zahrada je nejkrásnější od června do září, květná zahrada okolo zámku pak během jarních měsíců. Prohlédnout si zde můžete nespočet okrasných květin aranžovaných do různých obrazců, ale také si můžete odpočinout ve zdejších altáncích, u jezírek nebo se ztratit v místním stromovém bludišti. V zámeckém parku na vás čeká mini zoo, ale i nespočet akcí, jež jsou zde pravidelně pořádány. A dámy pozor, v zahradách se to jen hemží ženichy a nevěstami!

4. Romantická Pálava pro milovníky vína

Náš národ se obecně dělí na pivaře a vinaře. Patříte-li do druhé zmíněné skupiny, pak určitě nevynechejte jihomoravskou Pálavu a její vinné sklípky. Piknik zde můžete uspořádat na rozlehlých loukách, kde vás čekají nezapomenutelné výhledy na zdejší vinice, ale i pálavské rybníky a přehrady. Jakmile zkonzumujete veškeré zásoby z domova, vydejte se do místního nově postaveného aquaparku (Aqualand Moravia), kde na vás čeká na 20 tobogánů a nespočet dalších atrakcí. Po náročném dni se pak doslova nabízí návštěva místních vinných sklípků nebo zdejšího kempu.

5. Nádrž Šance a Lysá Hora

Nádrž naleznete v moravskoslezských Beskydech na horním toku řeky Ostravice v obci Staré Hamry. Šance je nejen zásobárnou pitné vody pro celý Frýdek Místek, ale také nabízí neuvěřitelné výhledy po okolí a řadu cyklostezek. K nádrži se dostanete automobilem, do údolí pak již musíte sejít pěšky nebo sjet na kole. Jelikož se jedná o malebné chráněné území, během pikniku se snažte tuto skutečnost respektovat. Jednou za rok je zde pořádán den otevřených dveří, kdy může veřejnost nahlédnout i do vnitřních prostor hrází. Jakmile se pokocháte místní krajinou, nasměrujte své kroky na některou ze stezek vedoucí přímo na Lysou Horu. Taková snídaně během východu slunce je jednoduše nezapomenutelným zážitkem.

Piknikujte v srdci Moravy a Slezska

Moravsko-slezská metropole nabízí spoustu utajených krás, malebných přírodních scenerií i zapomenutých památek. Vydejte se prozkoumat zdejší unikáty a oslňte svou drahou polovičku domácími specialitami i romantickým místem, na jehož návštěvu jen tak nezapomene.

Sdílejte článek:

O autorovi

Vendi čerpá nápady i inspiraci pro svou další tvorbu v přírodě. A klidně při této příležitosti uspořádá piknik nejen pro sebe, ale také pro své nejbližší. Jelikož je příprava nejrůznějších lahůdek a specialit její vášní, piknikování ve volné přírodě patří mezi její nejoblíbenější volnočasové aktivity.

Vložit komentář

eight − 6 =