4 tipy na nápoje, které na pikniku nesmí chybět | PiknikovýKoš.cz

4 tipy na nápoje, které na pikniku nesmí chybět

0

Samozřejmě, na jeden piknik si nemůžete vzít všechny druhy nápojů, které vás napadnou, aniž byste museli na vybrané místo přijet dodávkou. Jsou ale vybrané nápoje, které by obecně na piknicích chybět neměly. Naším příjemným úkolem je provést vás jimi. Tak pojďte a zkoušejte!

Víno – i když v něm pravdu nehledátepiknik

Víno je lahodný mok opěvovaný už tisíce let a lidé na něj nedají dopustit. Zřejmě není třeba ho dlouze představovat. Je však zcela na místě říci, že v létě a celkově v teplejších dnech, kdy se na piknik vydáváte, vám zachutná spíše bílé než červené – jeho sezóna pro změnu přichází se sychravými podzimními dny. Ale proti gustu…

Nezapomeňte, že skvělou variantou je třeba víno šumivé. Na dokonalém pikniku, kde je více než jeden dospělý (aby to nevypadalo, že má problém s alkoholem), nesmí víno za žádnou cenu chybět!

Ovocná šťáva – protože je zkrátka vynikající

Mluvíme hlavně o opravdové ovocné šťávě, kterou získáte lisováním. Na její přípravě není nic těžkého a zvládnete ji sami doma se stolním lisem. Můžete tak zpracovat jablka, hrušky i jiné ovoce, které pokaždé rozradostní vaše chuťové buňky.

Alternativou mohou být kupované džusy nejrůznější kvality, které jsou však doslazované, chemicky upravované a jen velmi zřídka dosáhnou úrovně právě vylisované šťávy.

Ledový čaj – pro příjemné osvěžení v teplých dnech

Stejně jako džusy, i ledové čaje, které nacházíme v regálech obchodů, jsou doslazované a ne všechny se nám trefí do chuti. Čaj si přitom můžete připravit sami doma, buď klasický čaj sypaný či porcovaný, který necháte vychladnout a ještě ho dáte vychladit do ledničky, nebo pravý ovocný čaj, jehož chuť dostane všechny přítomné do příjemné euforie.

Domácí ovocný čaj je přitom jednoduchý na přípravu – stačí jen nakrájet oblíbené ovoce, přelít ho horkou vodou a nechat vychladnout, případně ho pro lepší ochlazení nechat v ledničce a v chladicí tašce. Další variantou je pečený čaj, který v zimě zahřívá a v létě osvěžuje. Ten můžeme zalít rovnou studenou vodou a přidat pár kostek ledu. Téhle chuti nikdo neodolá!

iced-coffeeLedová káva – klasika pro nenáročné i fajnšmekry

Někdo možná ohrne nos, protože domácí ledovou kávu vesměs připravujeme z instantní kávy. Jenže jakmile se její chuť spojí s mlékem, vodou a pro ty mlsnější i s cukrem, vznikne naprosto famózní nápoj jako dělaný pro tak krásné chvíle, jaké na pikniku zažíváme. Přitom stačí jen smísit ingredience do sklenice a chvíli třepat. Ti náročnější si ji mohou připravit i z kvalitnější kávy.

Náš tip: Nezapomeňte do chladicí tašky přibalit šlehačku!

Oslňte na pikniku i nápoji!

Piknik není jen o jídle, zaměřte se také na pití. I jím můžete svou společnost oslnit. Copak se dá něco zkazit vínem, stoprocentně stoprocentní ovocnou šťávou bez chemických přídavků, ledovým čajem či ledovou kávou? Věřte nám, nedá!

Sdílejte článek:

O autorovi

Vložit komentář

ten + seven =